У Черкасах відбулася презентація онлайн-інструменту MapaMoney

26 грудня в Черкаській міській раді представникам влади та активістам презентували онлайн-інструмент MapaMoney. Його розробила місцева ІТ-компанія eKreative.

Перейшовши за посиланням http://www.mapamoney.com, усі охочі можуть із легкістю дізнатись, скільки за останні три роки було витрачено коштів на їхній мікрорайон, певну вулицю, навчальний чи медичний заклади. Візуалізували бюджет у вигляді карт.
У Черкасах відбулася презентація онлайн-інструменту MapaMoney

За словами СЕО компанії eKreative Віктора Євпака, ідея створити зручну для розуміння пересічних містян “бюджетну карту” виникла, коли сам вирішив дослідити, на що йдуть кошти бюджету.

– Коли зацікавився цим питанням, побачив, що інформація відображена лише в Excel-файлі. І щоб дізнатись, скільки грошей пішло на якусь школу чи садочок за останні кілька років, потрібно перебрати кілька таких документів, – говорить ІТ-шник. – Ми поставили собі за мету спростити цей процес. Щоб для пошуку інформації потрібно було зробити всього кілька кліків мишкою. Адже кошти бюджету – це гроші всіх платників податків Черкас, вони мають право знати і розуміти, на що їх виділяють.
У Черкасах відбулася презентація онлайн-інструменту MapaMoney

Окрім можливості дізнатися інформацію про фінансування конкретного об’єкта або депутатського округа, містяни також можуть залишати на сайті коментарі щодо якості виконаних робіт.

– Якщо кошти на якийсь об’єкт були виділені, а проведені роботи – низької якості або взагалі не виконані, можна написати про це і прикріпити фото як доказ. Зараз ми з розробниками обдумуємо, як залучати до цих обговорень відповідальних чиновників і депутатів, обраних по округу, – говорить Віктор Євпак.

Під час обговорення від держслужбовців і депутатів пролунали й інші ідеї, як удосконалити систему. Серед таких – відобразити виконання міських програм, додати інформацію про субвенції з державного бюджету, вказати департаменти, відповідальні за виконання ремонтів, тощо. Врахувати їх і доопрацювати систему розробники пообіцяли у найближчі кілька місяців.

– Міська влада відкрита до співпраці. Ми готові надавати розробникам інформацію щодо фінансування програм, стадій виконання робіт тощо. Переконана, що цей проект допомагатиме нам працювати краще, дозволить налагодити комунікацію із містянами та вчасно реагувати на недоліки у роботі розпорядників коштів, – говорить заступник міського голови Людмила Бордунос. – Думаю, MapaMoney стане корисним та ефективним інструментом не лише для депутатів та членів виконкому, а й для пересічного черкасця. Адже дозволяє усім розібратися, у яких розмірах, на які об’єкти та наскільки ефективно витрачалися бюджетні кошти у попередні роки.
27.12.2018 11:15
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter