У Черкасах напрацьовано графічні правила розміщення вивісок

У Черкасах напрацьовано графічні правила розміщення вивісок Графічні правила розміщення вивісок напрацювали в обласному центрі. Як інформують у міськраді Черкас, їх сформували в збірник із робочою назвою «Дизайн-код фасадів міста Черкаси». У ньому містяться рекомендації до розміщення вивісок чи реклами, а ще – демонструються приклади того, як є нині та як могло би бути за наявності іншого підходу до оформлення вивісок. Працювали над збірником близько двох місяців.

Ініціювали створення такого збірника спеціалісти Черкаської міської ради разом із громадською організацією «Промолодь». До уваги брали результати проведеного обговорення (за участю бізнесу, фахівців галузі й усіх зацікавлених людей), законодавчу базу та досвід інших міст.

Збірник орієнтований, насамперед, на споживачів – бізнес, який замовляє рекламу на будівлях чи вивіски. Із часом його планують доповнити й розширити, аби ним у своїй роботі керувалися рекламні агентства.

За словами начальника відділу реклами та дизайну міського середовища ЧМР Андрія Поліщука, мета «дизайн-коду» сформувати свідомість, зберегти архітектурну цілісність будівель, зробити вулиці більш привабливими та цікавими, створити однакові правила для всі підприємців та навіть підвищити відвідуваність громадських закладів відпочинку.

- Вивіска – це обличчя підприємства, тож вона має бути якісною і привабливою, – коментує Андрій Поліщук. – Ми хочемо на успішних прикладах довести, що обклеювати всі фасади яскравими банерами для того, щоб до вас прийшли клієнти, щоб на вас звернули увагу – зовсім не обов’язково Тоді за ними піде й решта бізнесу. Це ми спостерігаємо в інших містах, як-то: Львів, Одеса, Харків, де вже існує певна культура споживання.

Як розповіла голова ГО «Промолодь» Дарина Подолян, їхня організація ще в 2016 році зацікавилася темою вивісок.

- Тоді ми вперше задумалися над тим, як зміна зовнішньої реклами, вивісок і фасадів може впливати на зовнішній вигляд міста, робити його більш привабливим і позбавляти від візуального шуму, - прокоментувала вона. – Ми свідомі того, що це нешвидкий процес, що це не чарівна паличка, яка все змінить. Але ми хочемо ось таким просвітництвом і популяризацією хороших прикладів нарощувати критичну масу бізнесу, який розуміє, чому якісна реклама працює краще.

Менеджерка проектів громадської організації «Промолодь» Анастасія Івченко додає: розробники намагалися показати споживачам, що варіантів креативних, але в той же час стриманих вивісок – безліч.

- На жаль, у нашому місті зараз справді дуже мало якісних вітрин, – прокоментувала вона. – Ми б хотіли, аби в Черкасах змінилася ця тенденція. На цьому збірнику ми зупинятися не збираємося і плануємо працювати далі над зміною міського середовища.
28.11.2018 14:55
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter