У Черкасах стартував інформаційний марафон у рамках акції "16 днів проти гендерного насильства"

У рамках акції «16 днів проти гендерного насильства» розпочався інформаційний марафон. Як інформують в обласному управлінні у справах сім’ї, молоді та спорту, стартував він 27 листопада.
У Черкасах стартував інформаційний марафон у рамках акції "16 днів проти гендерного насильства"

Участь в обговоренні взяли заступник начальника управління у справах сім’ї, молоді та спорту Черкаської ОДА Катерина Коваленко, менеджер ГО «Від серця до серця» Марина Стадник та регіональна координаторка БО «Позитивні жінки» Марія Севериненко. Розмовляли про факти проявів насилля, попередження та шляхи подолання цієї проблеми, зокрема різноманітні заходи, які відображають стан проблеми: круглі столи, флешмоби, інформаційні кампанії.

Так, одним із дієвих чинників запобіганню гендерного насильства є не замовчування проблеми. Постраждала особа має право особисто або через свого представника звернутися до суду із заявою про видачу обмежувального припису стосовно кривдника.

– Гендерне насильство є грубим порушенням прав людини, – зауважує Катерина Коваленко. – Одним із завдань управління є порушення стіни мовчання, розповсюдження матеріалів які послідовно розкривають різні прояви гендерного насильства та розповідають як із ним боротися. Ми послідовно продовжуємо роботу у цьому напрямку. Відзначу, цьогоріч до структур, які здійснюють заходи щодо попередження насильства в сім’ї, надійшло 1549 звернень про випадки насильства в сім’ї. З них 820 – від жінок, 714 – від чоловіків, 15 – від дітей. За 9 місяців 2018 року соціальними послугами центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді області охоплено 121 сім’ю, де проживає 156 дітей, у тому числі 44 дитини, які постраждали від жорстокого поводження або насильства. Під соціальним супроводом перебуває 33 сім’ї, зокрема 27 дітей. У результаті проведеної роботи задоволено потреби 76 осіб щодо отримання психологічної допомоги, 66 осіб – щодо налагодження зв’язків з членами родини, 47 осіб – юридичної допомоги, 21 особи – отримання гуманітарної допомоги та ін.

З метою залучення громадських організацій та ініціативних груп до проведення інформаційно-просвітницьких і профілактичних заходів, управлінням у справах сім’ї, молоді та спорту облдержадміністрації щорічно проводиться конкурс проектів пропозицій громадських організацій та ініціативних груп до календарного плану управління. У 2018 році до плану заходів управління подано 24 проекти. З них 4 – з гендерної політики та протидії домашньому насильству.
27.11.2018 13:40
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter