На 97-му році життя помер основоположник сучасної школи перекладознавства, уродженець Лисянського району Ілько Корунець

На 97 році життя помер легендарний український вчений, основоположник сучасної школи перекладознавства – Ілько Корунець.
На 97-му році життя помер основоположник сучасної школи перекладознавства, уродженець Лисянського району Ілько Корунець

Ілько Корунець народився 15 лютого 1922 року в селі Семенівка Лисянського району Черкаської області. Він був засновником сучасної української школи перекладознавства і професором кафедри англійської філології та перекладу Київського національного лінгвістичного університету. Вчений помер 18 листопада.

«Ця сумна звістка глибоко стривожила серця студентів і викладачів, які любили і поважали його за доброзичливість, людяність, порядність і щирість. Світла пам'ять про Ілька Вакуловича буде жити в його наукових працях і збережеться у наших вдячних серцях», — мовиться в повідомленні Університету.

Ілько Корунець був членом спілки письменників України, займався критикою перекладів і здійснював художні переклади з німецької, англійської та італійської мов. Він перекладав на українську мову твори Джанні Родарі, Оскара Уайлда, Уолта Діснея і інших. Також Ілько Корунец є автором більше сотні наукових праць. За своє життя підготував 22 кандидатів філологічних наук.

На долю Ілька Вакулович випала нелегка доля бути свідком Голодомору українського народу в 1932-1933 роках. У 2002 році він був удостоєний звання Doctor Honoris Causa.

znaj.ua
21.11.2018 10:15
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter