В історичному музеї в Кам'янці відкрили виставку, присвячену жертвам Голодомору

В історичному музеї в Кам'янці відкрили виставку, присвячену жертвам Голодомору За інформацією Кам’янської райдержадміністрації, до 85-х роковин Голодомору 1932-1933 років в історичному музеї Кам’янського державного історико-культурного заповідника відкрилася документально-публіцистична виставка «НАС ВБИВАЛИ, БО МИ УКРАЇНЦІ». Виставка підготовлена Національним музеєм «Меморіал жертв Голодомору»(м.Київ) та створена у співпраці з Центральним державним архівом вищих органів влади та управління України, Центральним державним архівом громадських об`єднань України, Центральним державним кінофотофоноархівом України ім. Г.С. Пшеничного, на матеріалах Галузевого державного архіву Служби безпеки України, Галузевого державного архіву Служби зовнішньої розвідки України, Національного центру народної культури «Музей Івана Гончара» та Музею Української революції 1917-1921рр…

В основі виставки архівні матеріали, спогади людей, які пережили Голодомор, дослідження провідних дослідників теми та правників.Експозиція виставки це плакати з історичними довідками, які дають відповіді на ключові питання стосовно Голодомору – геноциду української нації. Інформація викладена доступно і зрозуміло.
Ексклюзивність проекту куратори вбачають у проведенні паралелей із сьогоденням. Ми є свідками того, як на окупованих Росією українських територіях відбуваються переслідування українців через мову, вираження громадянських поглядів, проукраїнських почуттів. Проросійськими силами здійснювались публічні спалення книг про Голодомор в анексованому Криму. Низка наукових публікацій провідних дослідників Голодомору офіційно вважається екстремістською літературою. Влада Росії наклала залізне табу на правду про Голодомор. Вона блокує ухвалення рішень з визнання геноциду української нації на міжнародному рівні. Як доводить світовий досвід, заперечення геноцидів, їх ігнорування є небезпечним явищем. Саме тому важливо знати правду про геноцид українців 1932-1933 років. Це сприятиме зміцненню демократії у світі, в якому такі злочини, як Голодомор, не матимуть місця.
14.11.2018 14:05
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter