Влада Черкас приймає пропозиції відносно вшанування Дня пам'яті жертв голодоморів

Влада Черкас приймає пропозиції відносно вшанування Дня пам'яті жертв голодоморів Як інформують у міськраді Черкас, до 15 листопада міська влада приймає пропозиції щодо вшанування в Черкасах Дня пам’яті жертв голодоморів.

Цей День щорічно відзначається в Україні та кожному обласному центрі в четверту суботу листопада. Нинішнього року ця пам’ятна дата припадає на 24 листопада.

Цього дня в Черкасах о 15-00 у Соборному парку (з боку вул. Смілянської біля пам’ятного знаку жертвам голодоморів) розпочнеться молебень, після чого відбудеться спільна хода до Соборної площі, де о 16-00 пройде загальноміська акція «Запали свічку пам’яті» та будуть запалені лампадки та свічки. Також о цій годині в знак пам’яті на одну хвилину в місті буде зупинено рух транспорту.

Сьогодні в процесі спільного обговорення міської влади з Громадським комітетом із вшанування пам’яті жертв голодомору, науковцями, митцями та громадськістю міста, присутні дійшли думки щодо необхідності присвятити цій темі тиждень з метою ширшого донесення інформації про цю трагічну сторінку нашої історії.

Тож, починаючи з 18 листопада, в освітніх, культурних, установах соціального значення Черкас будуть організовані пізнавальні лекції, бесіди, тематичні виставки із залученням істориків та науковців. Приміром, у Черкаському національному університеті відбудеться засідання «круглого столу» щодо цієї теми.

Долучитись до організації пам’ятних заходів з вшанування в Черкасах Дня пам’яті жертв голодоморів може кожен небайдужий громадянин, висловивши власні пропозиції та взявши безпосередню участь.

До 15 листопада зазначені пропозиції збиратиме відділ організаційної роботи та інформаційного забезпечення Черкаської міської ради за телефонами: 36-01-92 та 36-01-60.

Головуючий на засіданні – заступник міського голови Ігор Волошин запросив усіх містян до такого публічного діалогу, а також – спільно вшанувати пам’ять померлих в роки голодоморів.

Від імені Громадського комітету з вшанування пам’яті жертв голодомору Любов Майборода зауважила, що у кожній українській родині, на жаль, є такі трагедії – закатовані голодом родичі. І кожен з них заслуговує на пам’ять та вшанування його нащадками.

– За часів радянської влади про голодомор взагалі заборонено було згадувати. Оскільки тоді це була свідома державна політика з геноциду українців, внаслідок якої понад 4 мільйона людей померли від голоду, – наголосила Любов Володимирівна.

На знак скорботи за померлими в роки голодоморів у Черкасах 24 листопада будуть приспущені державні та прапори міста, а також – обмежено проведення розважальних заходів.
08.11.2018 08:25
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter