У Черкасах відбувся публічний діалог щодо перспектив розвитку туризму в Черкасах

Як інформують у міськраді Черкас, публічний діалог щодо перспектив розвитку туристичної галузі міста відбувся у понеділок, 5 листопада, в приміщенні Торгово-промислової палати.
У Черкасах відбувся публічний діалог щодо перспектив розвитку туризму в Черкасах

У креативній невимушеній атмосфері міські очільники спільно з активною громадськістю, в партнерстві з проектом «Київський діалог», Асоціацією гостинності Черкащини та ГО «Молода Черкащина» шукали ефективні рішення в напрямку підвищення туристичного потенціалу Черкас.

Долучилися до обговорення народний депутат України від Черкас Олег Петренко, представники туристичних операторів та агенцій, готельного та ресторанного бізнесу, музеїв, навчальних закладів, науковців, дослідників і засобів масової інформації.

Вітаючи присутніх, заступник міського голови Ігор Волошин акцентував, що розвиток цієї галузі міста – досить перспективний та привабливий з погляду залучення туристів, поліпшення інвестиційного клімату, рівня надходжень до бюджету, а також – покращення міської інфраструктури. Усе це – комплексні питання, які потребують спільної діяльності міської влади, інвесторів та активної підтримки з боку держави.

До того ж Черкащина на відміну від інших регіонів має чимало переваг, враховуючи її зручне географічне розташування – у самісінькому центрі України, безцінні природні ресурси, як-то: розлога акваторія Кременчуцького водосховища, цілющий сосновий бір, численні парки та сквери і, звісно, доброзичливі та приязні люди, які гостинно зустрінуть нових туристів.

Ігор Волошин зауважив, що міська влада активно працює у цьому напрямку, залучаючи іноземних партнерів, зокрема, шляхом укладання угод про співпрацю з містами-побратимами.

Приміром, нині ведуться перемовини з містом Кушадаси, що в Туреччині, де нещодавно з офіційним візитом побувала делегація з обласного центру.

Керівництво міської влади спільно зі своїми турецькими колегами обговорили можливі напрямки співпраці між населеними пунктами, зокрема, у сфері освіти, культури, туризму, бізнесу, планування розвитку територій та оздоровлення дітей. А ще – нюанси для підписання угоди про дружбу та співробітництво.

Про важливість розвитку всебічного туристичного потенціалу Черкащини говорив і народний депутат Олег Петренко.

Проте наголосив, що наш край не варто сприймати лише, як краєзнавчу родзинку, хоча й досить унікальну. Оскільки Черкаси та наша область має непогані шанси стати осередками розвитку ділового туризму, спортивного, культурного, зважаючи на вдалу логістику та розвинену сітку транспортного сполучення.

А також – істотні здобутки та напрацювання фахового тренерського складу, котрі працюють і живуть на Черкащині, залучення дітей і молоді до спорту та творчого росту. Усе це сприяє високим досягненням наших спортсменів та обдарованих черкасців на престижних змаганнях.

Водночас Олег Петренко зазначив, що потрібне сприяння на державному рівні. Оскільки для органів місцевого самоврядування - це занадто заважка ноша. Проте, на жаль, поки на рівні України немає дієвої державної концепції розвитку туристичної галузі. Тому доводиться владі на місцях, залучаючи небайдужих містян, громадські організації, спільно шукати найбільш оптимальні шляхи руху у цьому напрямку.
06.11.2018 17:40
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter