На Хелловін черкаська молодь прийшла здавати кров до обласної станції переливання крові

Їстівні гарбузи та кажани, гранатовий сік, цукерки та фрукти. У фойє обласної станції переливання крові з самісінького ранку збирається молодь. У черзі до реєстратури охочих пригощають солодощами, розмальовують тематичними малюнками обличчя. Цього ранку на станції гамірно. Та персонал лише тішиться з яскравих костюмів та веселих розмов.

Із півсотні людей сьогодні прийшли, аби долучитися до благодійного тематичного заходу «Вампіріада». Завідуюча відділом комплектування донорських кадрів Любов Рижкіна зауважує, подібні акції надто потрібні для популяризації донорства.

- Такі заходи – це завжди цікаво та корисно. У нас постійно є потреба у донорах, адже чимало людей хворіють. Щодня до нас приходить близько 30 донорів, іноді навіть менше. Зараз люди не надто активні у плані кровоздачі, переважно приходять за викликом. Нині є потреба у донорах на концентрат тромбоцитів, це потрібно для тяжких, переважно онкохворих. А таких донорів дуже мало, - говорить лікарка.

Додає, що такі акції заохочують людей, долучають до донорства нових. Помітно, що формат заходу імпонує учасникам.

- Сьогодні ми поєднали важливий донорський рух та святкування Хелоуіну. Назвали акцію «Вампіріада». У такий спосіб пропагуємо донорство серед молоді і серед тих людей, які ніколи не здавали кров. Охочі зможуть сьогодні долучитися до донорського руху, - розповідає один зі співорганізаторів «Вампіріади» Сергій Шмиголь.

За останні 4 роки він здав кров понад 34 рази, безоплатно – 31. Розповідає, що лишилося лише 9 кровоздач для отримання звання «Почесного донора України».

- Спочатку мотивація була простою. Я наслідував тата, він теж почесний донор. Після того, як я почав здавати кров, до мене почали звертатися рідні онкохворих. Найбільша мотивація – це почути слова вдячності, розуміння того, що я допомагаю, що я своєю кров’ю можу врятувати чиєсь життя, а потім це стало звичкою, - говорить Сергій.

Для Віктора Коваленка це вже 9 кровоздача. Кожного разу він агітує друзів та знайомих долучитися, навіть коли сам не здає кров.

- Це корисно як для здоров’я донора, так і реципієнта. Зараз велика проблема не тільки з донорами, а й з інформацією. Люди не завжди усвідомлюють, для чого це потрібно, що це не страшно, - говорить Віктор.

Пригадує, що і раніше влаштовували заохочувальні заходи. Окрім традиційних сувенірів, донорів водили на сніданок у ресторан.

- Сьогодні ж у нас захід у стилі афтепаті з гранатовим, томатним соком, пряниками, червоними яблуками. Скрізь кров, - посміхається хлопець. – Популяризуємо у Черкасах свято, яке символізує не тільки смерть, а й позбавлення від смерті, шляхом донації, допомоги ближньому і в цьому станція переливання крові нам дуже допомагає.

Переконаний, що така атмосфера та розважальний елемент залишать лише приємне враження від процесу для донорів.

- Ми зробили невеликі презенти для учасників заходу. Випекли пряники у вигляді хелоуінських гарбузиків, кажанів, запаслися гранатовим соком, фруктами. Також підготували цікаві наліпки та браслетики. Адже коли людина отримує якусь дрібничку на згадку, то їй приємно і спогади про захід залишаються на довше, - говорить один зі співорганізаторів акції Богдан Мельник.
31.10.2018 13:25
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter