Китаєць Сюй Хуейпен: якщо викладач або чиновник узяв хабаря, в Умані мовчать, у Китаї - розстрілюють

Китаєць Сюй Хуейпен: якщо викладач або чиновник узяв хабаря, в Умані мовчать, у Китаї - розстрілюютьХасиди-смішні, самогон-смачний, мова - складна та гарна, чиновники - ліниві, а дівчата - небезпечні - такі враження від навчання в Умані у 33 річного китайця Сюй Хуейпеня. Він приїхав до Умані, щоб стати "гуру" з української мови та "сколотити" статок на роботі перекладача. За три роки він встиг побачити, як ми живемо. Але так і не зрозумів тонкощів: чому в Україні китайські довари дорожчі, ніж в Китаї американські. І чому ми не кохаємо наших дівчат та не народжуємо багато дітей, тоді як за це навіть платить держава. І як ми можемо без посмішок дивитись на хасидів та без страху - у великі, "бездонні" очі українок...
Сюй Хуейпен народився в місті Цзянсу, що на сході Китаю. Дізнавшись що між Україною та Китаєм відбуваються великі економічні зв’язки, вирішив вивчити українську мову та працювати прекладачем в Китаї. А так як в Китаї існує лише два університети, в яких можна вивчати українську і до них дуже важко вступити, Сюй вирішив їхати до України. Два роки навчався в Одесі, яка запам᾿яталась йому "злим містом", де навіть міліціонери приставали, аби "вибити" гроші на цигарки та каву. Потім вісім місяців у Вінниці. І лише тоді дорога привела у серце України - Умань. Де він зрозумів - ось воно, найкраще місце для навчання: Уманський державний педагогічний університет.
- У вас привітні люди, навіть друзі з᾿явились. - розповідає Сюй, - навіть в гуртожитку жити зручно, краще ніж в Китаї. У вас на вулицях так мало людей, немов епідемія. З дівчатами не зустрічаюсь, я їх боюся - у них дуже великі очі. І вони дуже гарні. У вас усе тут гарне - сало, борщ, шашлик. Але є питання по салу - не розумію як ви його їсте "сирим". Ми у Китаї його смажимо. Пробував горілку, найбільше сподобався самогон. У нього класний смак. Нагадує нашу горілку, в якій від 45 до 59 градусів та настоюється на хлібі з горіхами.
Ще в Умані його здивував контраст - велика кількість хасидів, море можливостей щоб розвивати бізнес і... повне небажання влади та чиновників щось робити.
- Дороги у вас гірші, хоча люди багатші. Але і ціни у вас захмарні - наші китайські джинси коштують цілий статок. Ну і страшенно ліниві чиновники. У нас таких розстрілюють - розповів він.

Чим відрізняється Умань від Китаю


Якщо викладач або чиновник узяв хабаря, в Умані мовчать, у Китаї - розстрілюють.
Якщо сім᾿я вирішила народити другу дитину: в Умані дають за це гроші, а в Китаї навпаки - треба платити уряду.
Китайські товари в Умані коштують цілий статок і дорожчі, ніж американські - у Китаї.
13.11.2012 17:35
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter