У черкаському ТРЦ "Депо" транслюватимуть мовні радіопередачі, підготовлені учнями гімназії №9

У Черкасах, напередодні Дня вчителя, вперше в Україні започаткували радіохвилинки української мови в одному з найбільших ТРЦ міста. Як інформують у міськраді Черкас, спільний проект створили Черкаська гімназія № 9 та ТРЦ «Депо». Уроки, начитані юними знавцями мови - учнями гімназії №9 протягом жовтня почує понад 30 тисяч відвідувачів торговельного закладу. Учасники проекту прагнуть зацікавити черкащан якісною українською мовою.

5 жовтня відбувся перший радіоурок з української мови. Всі учасники проекту зібралися в Депо-центрі на презентацію та перший урок. Відвідувачі торговельного центру почули по локальній радіомережі ТРЦ відповідь на непросте запитання: як правильно говорити «здача» чи «решта»?
У черкаському ТРЦ "Депо" транслюватимуть мовні радіопередачі, підготовлені учнями гімназії №9

Події передував місяць ретельної підготовки. Керівники двох черкаських закладів – 9-ї гімназії та ТРЦ «Депо центр» підписали й Меморандум про співпрацю. Керівники закладів, які розташовані по-сусідству, - управляючий директор ТРЦ Олена Кононенко та директор гімназії Ірина Топчій домовилися сприяти, аби українська мова в Черкасах була безпомилковою. Адже в побуті люди не так ретельно стежать за якістю мови, як під час підготовки до виступу, відповідаючи на запити чи пишучи офіційні листи.

- Часто можна почути в контексті слова, що прямо сказати «ріжуть вухо», - розповідає Олена Кононенко, управляючий директор ТРЦ ДЕПО. – Щодня у нас на очах відбуваються сотні процесів комунікації, які супроводжують купівлю-продаж, обслуговування і відпочинок. Можна сказати, що життя ДЕПО – це людське життя в мініатюрі. Аби вдосконалити наше життя та мовлення наших співробітників та відвідувачів, ми вирішили створити на базі ТРЦ уроки-хвилинки української мови – й тлумачити, роз’яснювати правильність вживання тих слів, що найчастіше лунають в Депо-центрі. Діти ж, які начитали ці уроки, стали взагалі родзинкою проекту.

Від слів партнери перейшли до справи: обрали обдарованих учнів гімназії № 9, які є призерами чи переможцями різних мовних конкурсів, олімпіад і є успішними у вивченні української мови, підібрали разом з деповцями слова, що найчастіше звучать в ТРЦ.

Шопінг чи зАкупи? Здача чи решта? Торговельний чи торгівельний? Брюки чи штани? 300 грамів чи 300 грам? Піти за хлібом чи по хліб? Як правильно ставити наголос: латЕчи ЛАте; чорнослИв чи чорнОслив? Придбати на виплату чи у розстрочку? Яка різниця між рукавицею та рукавичками? – саме про це можна буде почути під час хвилинки української мови по локальній радіомережі торго-розважального центру «Депо».

На студїї звукозапису 9-ї гімназії діти записали 2-3 хвилинний ролик про те чи інше слово, його тлумачення чи питання наголосу. А Деповці порахували найбільш відвідувані години та підготували систему радіо для трансляцій в Депо.
08.10.2018 16:50
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter