Водопостачання в Смілі відновлено. "Черкасиобленерго" звинувачує місцеву владу в економічному популізмі

За інформацією ПАТ "Черкасиобленерго", 4 вересня відбулась нарада заступника голови Черкаської ОДА Сергія Овчаренка із представниками ПАТ "Черкасиобленерго" та депутатського корпусу Смілянської міської ради з питання відключення від енергоспоживання комунального підприємства "ВодГео". Адже через це відключення у Смілі припинилось водопостачання.

Водопостачання в Смілі відновлено. "Черкасиобленерго" звинувачує місцеву владу в економічному популізмі


КП "ВодГео" - єдиний постачальник води у місті. Проте підприємство заборгувало ПАТ "Черкасиобленерго" за спожиту електроенергію понад 5 мільйонів 255 тисяч гривень. Між КП "ВодГео" та ПАТ "Черкасиобленерго" укладено договір по реструктуризації боргу, але водопостачальник тривалий час не виконував свої зобов'язання і борг не тільки не зменшувався, а продовжував зростати. Внаслідок цього ПАТ "Черкасиобленерго" змушене було відключити "ВодГео" від водопостачання, і майже 70-тисячне місто залишилось без води.

- Ця ситуація виникла виключно через безпринципну та популістську позицію керівництва Сміли. У свій час, щоб здобути дешеву популярність у смілян, воно ухвалило економічно необґрунтований тариф на водопостачання, при якому підприємство об'єктивно не могло здійснювати свою діяльність, не накопичуючи борги. Завдяки цьому і виник такий великий борг. Більше того, підписавши договір реструктуризації боргу за спожиту електроенергію, і замість того, аби його погашати, підприємство продовжує його нарощувати. Для ПАТ "Черкасиобленерго" така ситуація абсолютно неприйнятна, бо за електроенергію, відпущену споживачам, наше підприємство мусить регулярно сплачувати кошти у ДП "Енергоринок". Враховуючи і без того складне економічне становище, у якому знаходиться Товариство, ми не можемо спонсорувати підприємства-боржників, не отримуючи своєчасну оплату за відпущену електроенергію. Адже за таких умов майже чотиритисячний колектив ПАТ "Черкасиобленерго" ризикує залишитись без зарплати, а саме підприємство не зможе стабільно працювати і якісно виконувати власні повноваження. Тому було ухвалене рішення про припинення енергопостачання підприємству "ВодГео", - пояснив директор з питань безпеки ПАТ "Черкасиобленерго" Євгеній Лут.

За наслідками наради водопостачання у Смілі відновлено. Проте головну проблему, через яку у місті припинялась подача води, поки не вирішено, причому виключно із вини міської влади Сміли. На цьому акцентував увагу заступник голови Черкаської ОДА Сергій Овчаренко.

- Питання залишається відкритим, тому що чинна міська влада Сміли досі не зробила жодних чітких кроків щодо вирішення питання водопостачання. На даній нараді ми дали чіткий алгоритм дій щодо виходу із кризової ситуації. Перше що треба зробити – це змінити тариф з водопостачання у місті Сміла. Адже він збитковий і не дозволяє смілянському водопостачальному підприємству існувати взагалі. Без зміни тарифу підприємство не знайде коштів на погашення боргу. Також до 17:00 завтрашнього дня управління ЖКГ Смілянської міської ради повинне надати Черкаській обласній державній адміністрації реальний план реструктуризації боргу підприємства перед ПАТ "Черкасиобленерго", - зазначив Сергій Овчаренко.
05.09.2018 12:00
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter