За затоплення квартири черкащанин відсудив у ЖБК 55 872 грн.

За затоплення квартири черкащанин відсудив у ЖБК 55 872 грн.Як інформують в Апеляційному суді Черкаської області, в квітні 2017 року квартиру черкащанина під час проведення гідравлічних випробувань Черкаською ТЕЦ залило водою. Причиною стало те, що житлово-будівельним кооперативом не було встановлено металеві заглушки, що призвело до розриву радіатору гідравлічних випробувань системи опалення. При цьому, про заплановані роботи тепловики завчасно повідомляли ЖБК відповідним листом.

Власник квартири разом з іншими мешканцями склав акт про аварію в квартирі. Потім звернувся до ЖБК з письмовою вимогою про відшкодування майнової шкоди спричиненої затопленням квартири. Однак реакції не отримав.

Шукати захисту своїх прав чоловік вирішив у суді. У червні 2018 року він подав позов до суду про стягення з ЖБК майнової шкоди в розмірі 61 768 грн., 10 000 грн. моральної шкоди.

Рішенням суду першої інстанції позов задоволено частково. З житлово-будівельного кооперативу стягнуто завдані матеріальні збитки та моральну шкоду в сумі 1000 грн., а всього 55872 грн.

Не погоджуючись з рішенням суду, представник житлово-будівельного кооперативу звернувся з апеляційною скаргою, у якій посилався на те, що акт про аварію, який надав потерпілий чоловік, не може вважатися офіційним документом та належним доказом на підтвердження причин та наслідків залиття квартири позивача.

Утім, суд першої інстанції при ухваленні рішення прийшов до висновку, що залиття квартири сталося внаслідок невстановлення працівниками ЖБК заглушок на загальному вводі трубопроводів житлового будинку.

Колегія суддів апеляційного суду погодилася з таким висновком суду першої інстанції. Апеляційну скаргу представника житлово-будівельного кооперативу залишено без задоволення, а рішення Придніпровського районного суду м.Черкаси - без змін.

Постанова апеляційного суду набирає законної сили з дня її прийняття і оскарженню в касаційному порядку не підлягає.
05.09.2018 11:05
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter