Держслужбовцям в Україні заборонили нецензурну лексику

Держслужбовцям в Україні заборонили нецензурну лексикуДержавним службовцям приписано уникати нецензурної лексики, не допускати використання підвищеної інтонації під час спілкування. Про це повідомила Українська правда.
Відповідним наказом Нацагентства з питань держслужби внесено зміни до Загальних правил поведінки державного службовця.
Нацдержслужби постановило, що правила поведінки чиновників ґрунтуються не лише на Конституції, але й на законі про правила етичної поведінки.

Зокрема, наказом вноситься положення, за яким держслужбовці мають "додержуватися загальновизнаних етичних норм поведінки, культури спілкування (уникати нецензурної лексики, не допускати використання підвищеної інтонації під час спілкування)".
Крім того, згідно з наказом, у разі отримання для виконання рішення чи доручень, що суперечать законодавству або становлять загрозу правам, свободам чи інтересам громадян, юридичних осіб, держави або суспільним інтересам, держслужбовець зобов'язаний негайно в письмовій формі повідомити про це керівника органу державної влади, у якому він працює

Наказ також передбачає, що про виявлення неправомірної вигоди або дарунка (пожертви) для чиновника складається акт у довільній формі, в якому зазначаються характеристики отриманого та обставини, за яких це було виявлено. Акт підписується чиновником та безпосереднім керівником.

Згідно з наказом, за порушення правил етичної поведінки державні службовці несуть відповідальність відповідно до статті 18 Закону України "Про правила етичної поведінки", за якою передбачається дисциплінарна, адміністративна, кримінальна та матеріальна відповідальність з урахуванням особливостей правового статусу таких осіб.
06.11.2012 15:40
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter