На Черкащині пройшло свято першого снопа «Зажинки-2018»

За інформацією Управління агропромислового розвитку облдержадміністрації, аграрії Черкащини вступили в активну фазу по збору ранніх зернових та зернобобових культур. Збирання хліба для українського народу у всі віки було відповідальною справою.

10 липня у селі Мар’янівка, що на Шполянщині, де розташований «Географічний центр території України», відбулось загальнообласне свято першого снопа – «Зажинки-2018».
На Черкащині пройшло свято першого снопа «Зажинки-2018»

До заходу, який вже традиційно відзначається аграрниками Черкащини, долучилися начальник та спеціалісти управління агропромислового розвитку облдержадміністрації, голова Шполянської райдержадміністрації, делегації з усіх районів, сільгосптоваровиробники, науковці, фольклорні гурти, та гості.

На святі відтворили старовинний обряд «зажинок» (свято першого снопа).

Начальник управління агропромислового розвитку обласної державної адміністрації Ігор Колодка разом з колегами власноруч зробили перший укіс та перший зажинок наголосивши, що «Основне завдання всіх рівнів виконавчої влади в області – забезпечити проведення нинішньої жнивної компанії в оптимальні терміни і з найменшими втратами вирощеного урожаю».

Цьогоріч область нажнивує не менший урожай, аніж торік. Аграрії черкащини планують зібрати зерна понад 3,6 млн тонн.
11.07.2018 12:05
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter