Черкаси мають можливість отримати статус міста, "дружнього до дітей та молоді"

Нині наше місто серед 20 в Україні, що першими можуть приєднатися до міжнародної ініціативи «Громада, дружня до дітей та молоді». Як інформують у міськраді Черкас, в обласному центрі триває підготовчий етап, за результатами якого сторони підпишуть відповідний меморандум. Аби обговорити процес отримання цього звання, сьогодні в стінах мерії зібралася робоча нарада.

Нагадаємо, ініціативу започаткували в 1996 році. До неї залучені муніципалітети 38 країн світу на різних континентах. Загалом вона охоплює майже 30 млн дітей.
Черкаси мають можливість отримати статус міста, "дружнього до дітей та молоді"

– Насамперед, хочу висловити вдячність за шанс довести, що наше місто дружнє до дітей і молоді, – сказала під час зустрічі заступник міського голови Черкас Людмила Бордунос. – Діти – це наше майбутнє. Ми прагнемо створити для них такі умови життя, аби молодь не хотіла виїжджати з нашого міста, аби їм було цікаво лишатися тут, жити тут і розвивати Черкаси.

Як розповіла координатор проекту Світлана Рогова, до започаткованої Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) всесвітньої ініціативи «Громада, дружня до дітей та молоді» Україна приєдналася в березні 2018 року.

– Я впевнена, що спільними зусиллями ми пройдемо всі ті етапи, які рекомендує нам ЮНІСЕФ і ми отримаємо цей статус, – говорить вона. – Це тривала й серйозна робота. Передовсім, для цього треба створити координаційну раду. У її складі мають бути представлені представники департаментів, громадського сектору.

– Черкаси наразі є пілотним муніципалітетом, який впроваджує цю ініціативу. Це, перш за все, дає визнання з боку дитячого фонду «ЮНІСЕФ» та підтримку, – розповіла Катерина Ковзаленко з «Міжнародної Асоціації «Євростратегія». – Згідно з їх акредитаційною політикою, громада отримає реальні дії, механізми, які допоможуть виявити дітей, які не залучені в суспільні процеси. І загалом долучити молодь до процесу прийняття рішень на різних етапах. Водночас, і влада, і бізнес мають розуміти, що кожна їх дія може впливати на молоде покоління.

За її словами, наразі провели анкетування серед 2 тисяч школярів та тисячі батьків, аби виявити проблеми, які їх непокоять.

– Подібні зрізи ми маємо намір робити на систематичній основі, – говорить вона. – Це, серед іншого, показник і для самого муніципалітету. Через рік, якщо результати опитування змінюватимуть, це стане індикатором того, що ми рухаємося в правильному напрямку.

Катерина Ковзаленко розповіла, що аби отримати статус «дружнього до дітей та молоді» міста, Черкасам необхідно обрати мінімум 3 із 5 напрямів роботи ініціативи. Після цього – скласти план дій та бюджет для його втілення в найближчі роки.
23.06.2018 11:55
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter