Перед Черкаською ОДА пройшов мітинг з вимогою звільнити керівника черкаського Держгеокадастру Ольгу Залогу

Як інформує Прочерк, мітинг із вимогою звільнити з посади начальника головного управління Держгеокадастру в Черкаській області Ольгу Залогу провели сьогодні біля облдержадміністрації представники організацій ветеранів війни на Сході та фермерів.

Відучора вони розгорнули на Соборній площі Черкас наметове містечко, наполягаючи на справедливому розв’язанні питання про виділення земельних ділянок.

У сьогоднішньому мітингу взяли участь близько півсотні активістів.

– Ми протестуємо проти протиправних дій черкаського управління Держгеокадастру, проти непрозорих схем виділення землі, непрозорих закритих аукціонів, – сказала в коментарі «Прочерку» представниця ініціативної групи акції протесту Ірина Ванникова. – Ми переконані, що земля має належати чесним людям. У Черкаській області є непоодинокі випадки, коли фермерів позбавляють їхньої землі.

Ірина навела приклад фермера Володимира Стрєльцова з Паланоцької громади на Маньківщині, який обробляв 120 га землі. Коли договір оренди закінчився, він звернувся до місцевої влади з проханням про продовження угоди. Кілька разів йому обіцяли договір продовжити, і чоловік працював далі відповідно до попередніх умов, при цьому сплачуючи податки. Водночас фермер хотів узяти участь в аукціоні на право працювати на тій самій ділянці, і йому радили слідкувати за сайтом Держгеокадастру.

– Він так і робив, але дату аукціону все не призначали. Нарешті йому зателефонували з сільради й повідомили, що за його землю вже заплатила інша фірма. Володимир Стрльцов так і не зрозумів, що відбулося, адже він уже обробив землю, яка йому тепер не належить. Аукціон пройшов у закритому режимі: він відбувся в день оголошення. Таким чином людина потрапила в ситуацію, яка в шахах називається цугцванг – положення, коли будь-яка дія гравця тільки погіршує його позицію, – розповідає Ірина Ванникова. – Володимир оббиває пороги судів, добивається правди, але поки що марно.

За словами активістки, така ситуація на Черкащині є типовою.

– Проблема болісна, серйозна. Потерпають фермери. Потерпають ветерани війни на Сході, яким кажуть, що землі бракує. Хоча це – неправда: землі достатньо, якщо її чесно розподіляти, а не красти. Тому ми домагаємося відставки Залоги, захисту фермерів і АТОвців, справедливості, – підсумувала Ірина Ванникова.
22.06.2018 15:50
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter