На Черкащині розробляють План реалізації стратегії з деінституалізації

На Черкащині розробляють План реалізації стратегії з деінституалізаціїЧеркащина долучається до Національної стратегії реформування системи інституційного догляду та виховання дітей. Як інформують у Черкаській ОДА, профільна робоча група під головуванням заступника очільника облдержадміністрації Сергія Овчаренка розпочали роботу над Планом реалізації цієї стратегії саме в нашій області.

Про те, як врахувати всі можливі колізії та максимально ефективно спрацювати на рівні Черкащини, говорили в ОДА під час семінару у формі селекторного зв’язку з керівництвом офісу уповноваженого Президента України з прав дитини.

Деінституалізація – це не закриття інтернатних закладів, як часто наголошують противники реформи. Це насамперед поступовий перехід від інституційної (інтернатної) системи догляду та виховання дітей, які мають батьків, не позбавлених батьківських прав, до системи, що здатна надавати підтримку дітям, їхнім сім’ям за місцем проживання у громадах, попереджаючи таким чином перебування дітей поза сімейним оточенням і забезпечуючи повернення дітей, які виховуються в закладах, у біологічну сім’ю, або, якщо це неможливо, у існуючі сімейні форми виховання, чи в умови, наближені до сімейних.

Про необхідність реформувати систему інституційного догляду дітей почали говорити вже давно. Втім Національну стратегію лише рік тому. Щоправда, робота із забезпечення права посиротілих дітей на виховання в родині, триває уже давно. Зараз в Україні та Черкащині зокрема діють такі альтернативні форми як опіка, піклування, прийомна сім’я, дитячий будинок сімейного типу.

Для дітей, які потрапляють у складні життєві обставини, розпочато роботу із розвитку інституту патронатних сімей. На цей час в області 7 патронатних сімей. Це – найбільша кількість в Україні.

– Започаткована реформа – актуальна та доцільна, – каже Сергій Овчаренко. – І ми вже розпочали роботу з її упровадження на рівні області. Зараз взялися за розробку Плану упровадження національної стратегії. Аби його розробити, залучатимемо й освітян, фахівців галузі охорони здоров’я, соціального захисту, служби у справах дітей. Напрацьовуватимемо обласний документ робочою групою, яка створена при ОДА. Згодом винесемо його на розгляд нашого деп корпусу. Втім, не зважаючи на певний супротив, маємо розуміти, що цю роботу ми проводимо для дітей у першу чергу.
25.05.2018 10:45
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter