Черкаський виконком провів виїзне засідання на запасному футбольному полі Центрального стадіону, яке вже 3 роки реконструюють

Як інформують у міськраді Черкас, ситуацію із затримкою реконструкції запасного футбольного поля на території КП «Центральний стадіон» сьогодні торкнулись присутні під час засідання виконавчого комітету. Після чого – члени виконкому, представники громадськості та журналісти виїхали безпосередньо на місце, де оглянути стан покриття майбутнього футбольного поля та обсяги зробленого.
Черкаський виконком провів виїзне засідання на запасному футбольному полі Центрального стадіону, яке вже 3 роки реконструюють

Як розповіла директор департаменту фінансової політики Черкаської міської ради Наталія Джуган, у 2016 році на реконструкцію запасного поля на території КП «Центральний стадіон» з Державного фонду регіонального розвитку було виділено 3 млн. 150 тисяч гривень, з яких до кінця року було освоєно 2 млн. 723 тисячі гривень.

– Решту довелось повернути державі. Наступного року на цей об’єкт з міського бюджету було виділено 1 млн. 215 тисяч гривень, з яких було витрачено лише 779 тисяч. Залишок коштів – близько 435 тисяч гривень – передбачено на завершення відповідних робіт у видатках департаменту освіти та гуманітарної освіти Черкаської міської ради на цей рік. З цієї суми на сьогодні поки ще не використано жодної копійки, – підсумувала Наталія Володимирівна.

Заступники міського голови Юрій Ботнар та Ігор Коломоєць відповідальність за таке зволікання покладають насамперед на підрядника – ПП «Черкаси-Інтерстрой», який у 2016 році виграв тендер на виконання зазначених робіт. Тож зі свого боку пропонують підготувати негативні висновки щодо роботи цього підприємства, аби в подальшомо не допускати його на інші міські об’єкти.

Проте заступник міського голови Людмила Бордунос апелювала, що, згідно з нормами чинного законодавства, це не є реальною причиною для відмови цьому підряднику брати участь у подальших тендерах, які проводитиме міська рада. Натомість – порадила звертатись до судових інстанцій з позовом на невиконання умов договору.

На думку Людмили Бордунос, це – більш дієвий елемент тиску. Оскільки у випадку позитивного вирішення справи, передбачає значні штрафні санкції для підрядника. А, звісно, реальна втрата коштів, це – чи не найбільше дисциплінує.
Черкаський виконком провів виїзне засідання на запасному футбольному полі Центрального стадіону, яке вже 3 роки реконструюють

Підтримує своїх заступників у цьому контексті і міський голова Анатолій Бондаренко, наголосивши, що в межах існуючого законодавства необхідно застосовувати всі можливі методи впливу на недобросовісних підрядників. Це стосується незавершених робіт на всіх міських об’єктах, де виникають такі ситуації: спортивних, освітніх, соціальних, ремонтах та реконструкціях доріг тощо.

Виїхавши на КП «Центральний стадіон», присутні побачили, що на запасному полі розміром 100 на 60 метрів вже засіяна трава, яка потребує постійного догляду, скошування та поливу.

На це, за словами директора КП «Центральний стадіон» Юрія Гончарова, коштів у підрядника не вистачає. Тому підприємство змушене підставляти своє плече, аби зберегти існуюче покриття в належному стані.

– Ми розуміємо, що у підрядника є певні труднощі з утриманням футбольного поля. А ми теж не можемо давати постійно воду безкоштовно. Тому пропоную підряднику розділити роботи з відповідної реконструкції на дві черги. Першу – безпосередньо футбольне поле та другу – зведення трибун, огорожі, підпірників тощо. Давайте створимо комісію, аби та дала оцінку щодо придатності поля. У такому разі ми зможемо його взяти собі на баланс і утримувати. Тоді як підрядник продовжить роботи у рамках другої черги проекту, – зауважив Юрій Андрійович.
Черкаський виконком провів виїзне засідання на запасному футбольному полі Центрального стадіону, яке вже 3 роки реконструюють

Після огляду запасного поля міський голова акцентував, що треба з’ясувати дійсні причини чому за два роки цей об’єкт досі завершений та оперативно вирішити цю ситуацію.

Тож на наступний виконком, який має відбутись у п’ятницю, 25 травня, доручив запросити для доповіді підрядника, представників технагляду, керівництво департаменту освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради і КП «Центральний стадіон».
22.05.2018 17:30
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter