Суддя з Києва скаржиться на втручання в свою діяльність з боку фігурантів справи, яка була на розгляді Господарського суду Черкаської області

Як інформують у Вищій раді правосуддя, суддя Київського апеляційного господарського суду Кропивна Л.В. повідомляє про факт втручання в її діяльність.

Ухвалою Київського апеляційного господарського суду від 19 січня 2018 року колегією суддів у складі Кропивної Л.В., Смірнової Л.Г. та Пономаренко Є.Ю. відкрито апеляційне провадження за скаргою ПАТ «Смілянський машинобудівний завод» на рішення господарського суду Черкаської області за позовом Шалигіної Наталії Миколаївни про визнання рішень недійсними.

15 лютого 2018 року адвокат Жовноватюк О.М. подав заяву про відвід зазначеної колегії суддів.

Заявник вказав, що складом суду 30 листопада 2017 року було прийнято ухвалу про повернення апеляційної скарги ПАТ «Смілянський машинобудівний завод» на рішення господарського суду Черкаської області від 3 листопада 2017 року. При цьому представник позивача Шалигіної Н.М. повідомив, що апеляційна скарга не випадково повторно надійшла на розгляд вказаної колегії суддів, оскільки заступник голови суду зацікавлений в розгляді справи з прийняттям рішення на користь позивача і надав вказівку суддям на прийняття рішення на користь позивача.

Суд відхилив таку заяву представника з підстав, що наведені заявником мотиви мали ознаки наклепу та поширення недостовірної інформації стосовно колегії суддів та заступника голови Київського апеляційного господарського суду. Суддя зазначає, що не мало місця отримання колегією суддів будь-яких вказівок від сторонніх осіб щодо вирішення спору, а обставини, які спростовують неупередженість суддів стосовно сторін у справі, не доведено, тому вони не є підставою у розумінні статей 35, 36 Господарського процесуального кодексу України для відводу колегії суддів від розгляду цієї справи.

Втім 15 березня 2018 року Жовноватюком О.М. вдруге заявлено відвід, але вже не колегії суддів, а головуючому судді Кропивній Л.В.

У заяві адвокат вказує, що нібито 14 березня 2018 року Шалигіна Н.М. повідомила керівництво ПАТ «Смілянський машинобудівний завод» про наявність у неї «дружніх та фінансових відносин» із суддею Кропивною Л.В., що забезпечує їй як позивачу перемогу у Київському апеляційному господарському суді.

За твердженням адвоката, повідомлення Шалигіної Н.М. надійшло на електронну пошту заводу, додатком до повідомлення була квитанція про відкриття банківського рахунку на ім’я судді Кропивної Л.В. та поповнення рахунку на 3000 гривень.

Суддя вважає, що у такий спосіб адвокатом Жовноватюком О.М. зроблено повторну спробу дискредитувати її як суддю і вплинути у незаконний спосіб на здійснення правосуддя.

Суддя Київського апеляційного господарського суду Кропивна Л.В. стверджує, що не знайома і не перебуває у будь-яких зв’язках з громадянкою Шалигіною Н.М. та не має стосунку до відкриття банківського рахунку. Враховуючи наведене, суддя подала відповідну заяву до правоохоронних органів.
21.03.2018 08:20
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter