У Черкаській ОДА говорили про Стратегію інтеграції ромів в українське суспільство

У Черкаській обласній адміністрації під головуванням директора Департаменту культури та взаємозв’язків з громадськістю Олександра Шабатіна відбулося засідання круглого столу з обговорення ефективності виконання заходів щодо реалізації Стратегії захисту та інтеграції в українське суспільство ромської національної меншини на період до 2020 року.

У Черкаській ОДА говорили про Стратегію інтеграції ромів в українське суспільство


В обговоренні взяли участь керівники та представники структурних підрозділів облдержадміністрації, територіальних органів міністерств, інших центральних органів виконавчої влади в області, громадських організацій ромів «Романі Рота», «Центр Права», «Романо Форо», регіональний координатор взаємодії з громадськістю Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в області.

Учасники детально проаналізували інформацію про виконання у 2017 році плану заходів щодо реалізації в області Стратегії.

Про основні досягнення ромської громади торік та заходи, які планують провести у цьому році, поінформували керівники громадських організацій «Центр Права» – Петро Бурлаченко та «Романі Рота» – Володимир Бамбула.

У ході дискусії керівники органів влади надали роз’яснення та відповіли на запитання лідерів громадських організацій ромів, зокрема, щодо охоплення дітей дошкільною освітою; створення шкільної служби порозуміння та проведення тренінгів у районах і містах області із залученням психологів, фахівців із конфліктології; проведення щеплень дітям та інформування населення про вакцини; надання матеріальної допомоги ромському населенню у районах області; проведення просвітницьких заходів та працевлаштування ромів; покращення житлово-побутових умов; запобігання бездоглядності дітей, недопущення їх втягування у злочинну діяльність; виявлення та охоплення соціальними послугами ромських сімей з дітьми, які перебувають у складних життєвих обставинах; можливості отримання житла громадянами ромської національності; отримання свідоцтва про народження дитини; висвітлення на офіційних веб-сайтах райдержадміністрацій інформації щодо ромської спільноти.

Голова громадської організації «Романі Рота» Володимир Бамбула повідомив про забезпечення правопорядку правоохоронними органами та вирішення ситуації, що склалася у м. Золотоноша на початку січня цього року за участі представників ромської національності. Також Володимир Бамбула зазначив, що у м. Золотоноша за його ініціативи та підтримки міжнародних організацій створено і працює ромський центр, де роми можуть пройти обстеження, отримати медичні, соціально-побутові послуги та ін.

За результатами зустрічі, учасники визначили основні напрямки роботи на 2018 рік, домовилися спільно працювати над вирішенням питань щодо забезпечення захисту прав осіб ромської національності, залучати нових фахівців до роботи в робочій групі з виконання плану заходів щодо реалізації в області Стратегії.
15.03.2018 17:25
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter