У міськраді презентували ще один альтернативний варіант транспортної реформи в Черкасах

Аби поліпшити якість пасажирських перевезень у Черкасах, міській владі презентували ще один – альтернативний – варіант транспортної реформи. Як інформують у міськраді Черкас, своє спільне рішення вчора, 6 березня, представили громадська організація «Спільна справа», «Приватбанк» та товариство «Мобільні системи». Вони поділилися баченням того, як можна здійснювати GPS-контроль транспорту, безготівковий розрахунок за проїзд та обліковувати перевезення пільговиків.
У міськраді презентували ще один альтернативний варіант транспортної реформи в Черкасах

– Запропоновані програмні продукти можуть забезпечити швидкий перехід на нову транспорту систему міста та, в такий спосіб, поліпшити сполучення та якість обслуговування, – прокоментував на початку зустрічі в.о. директора департаменту житлово-комунального комплексу Сергій Танюк.

Як наголосив підприємець, який очолює громадську організацію «Спільна справа», Андрій Бортник, система, яку вони презентують, допоможе як владі, так і жителям міста контролювати рух громадського та комунального транспорту (у перспективі – й машини «швидкої допомоги»).

– Ми хочемо показати всім, що і в місті, і в нашій країні є проекти, які дозволяють робити транспортну реформу просто, якісно та максимально ефективно, – сказав він.

Представниця «ПриватБанку» Оксана Васильєва під час зустрічі розповіла про шляхи впровадження електронного квитка. До слова, нині в усіх черкаських тролейбусах та в маршрутках «Черкасиавтотранс», завдяки співпраці з банком, можна розрахуватися за проїзд із допомогою телефону й QR-кодів.

Тепер банк для безготівкового розрахунку пропонує ще одну альтернативу – облаштувати автобуси можна валідаторами. Така система, за її словами, вже працює в Дніпрі, Сумах та в Житомирі.

– Серед переваг – відсутність прив’язки до спеціальної картки, оплату можна здійснити картою будь-якого банку (Visa или MasterCard), більше того – телефоном чи смарт-годинником, – говорить вона та додала, що така система дозволяє обліковувати пільгові категорії пасажирів. – Для прикладу, така людина заходить у транспорт і карткою проводить через термінал. На екрані висвічується інформація про те, що проїзд оплачений, натомість сума його вартості – не списана. Усі ці дані ми надаватимемо місту для можливості коректного розрахунку з перевізниками.

Наразі цей проект працює в тестовому режимі, тож термінали для безготівкової оплати за проїзд у транспорті банк надає безкоштовно. Утім, підприємці сплачуватимуть кошти за користування ним.

Натомість розробник мобільного додатку MapaMagic, що дозволяє відслідковувати за рухом транспорту в режимі реального часу, Віктор Євпак розповів, що нині розширює можливості цього програмного забезпечення. Насамперед, аби фіксувати порушення з боку водіїв – «простій» на зупинках або проїзд повз зупинку.

– Ми готові безкоштовно надавати свою продукцію для перевізників, – наголосив він.

Тим часом компанія «Мобільні системи» запропонувала прилад, який, серед іншого, дозволяє оперативно комунікувати водіям із диспетчером.
07.03.2018 17:45
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter