У міськраді Черкас відбулася зустріч з представниками КСН

У міськраді Черкас відбулася зустріч з представниками КСН Як інформують у Черкаській міській раді, 5 березня відбулася зустріч із представниками комітетів самоорганізації населення. На ній підняли тему додаткових повноважень для КСНів. До обговорення долучилися заступник міського голови Ігор Волошин, секретар міської ради Ярослав Нищик, очільники комунальних підприємств та депутати.

Нині в нашому місті працює 19 комітетів – «Дахнівський», «Соснівський», «Благовісний», «Центральний», «Привокзальний», «Хімселище», «Зелений», «Богданівський», «Соборний», «Митниця», «Кривалівський», «Яблуневий», «Дніпровський», «Лісовий», «Припортовий», «Калиновий», «Перемога», «Південний» та «Черкаський». Аби їхня діяльність була ще більш ефективною, КСН-ам хочуть делегувати додаткові повноваження. Серед пропозицій – передача їм на баланс безгосподарних майданчиків у дворах, парків чи скверів, проведення ними спільних рейдів, завдяки яким можна виявити самовільне будівництво балконів, гаражів або ж пункти прийому брухту в приватних будинках. На базі КСН-ів могли б працювати громадські приймальні державних установ, як приклад, в комітетах «Перемога» та «Хімселище» працює пенсійний фонд.

Серед іншого, представники КСНів могли б вносити пропозиції про відкриття нових чи коригування вже наявних у місті маршрутів громадського транспорту,а ще – обліковувати міжквартальні проїзди, дороги й тротуари в межах мікрорайонів, номерні знаки й покажчики назв вулиць, пам’яток історії та культури. Водночас, їм планували надати можливість допомагати військовому комісаріату з організацією та проведенням підписки громадян до призовних дільниць, їхнього призову на строкову службу. Загалом же комітети самоорганізації населення хочуть наділити близько 20 делегованими повноваженнями.

Кожна з пропозицій була проаналізована департаментом управління справами та юридичного забезпечення. За їхньою інформацією, не всі із запропонованих повноважень можна покладати на комітети самоорганізації населення, навіть якщо й їхні представники готові їх втілювати.

Для прикладу, за словами виконувача повноважень головного спеціаліста – юрисконсульта відділу загально-правових питань Олексія Гордієнка, КСН-и не можуть взяти на баланс ані сквери, ані дитячі чи спортивні майданчики у дворах.

– Проблема з безгосподарними майданчиками достатньо поширена й давня. Як правило, їх встановлювали кандидати в депутати під час виборів, але на баланс нікуди не передали. Гостроти питанню додає те, що за цими майданчиками тепер практично ніхто не доглядає, тож вони можуть бути небезпечними, – сказав під час зустрічі депутат міської ради, голова бюджетної комісії Юрій Тренкін. – Але чи притаманні такі функції КСНам?

Утім, як з’ясувалося, через законодавчі зміни на подібні повноваження міська рада не зможе спрямовувати кошти з бюджету для їхнього утримання.

Не можуть, за словами юристів, представники КСНів проводити рейди мікрорайонами на предмет виявлення незаконного будівництва. Для цього, кажуть, є відповідні служби, куди вони в разі чого можуть звертатися.

Загалом же на зустрічі з міським керівництвом представники комітетів самоорганізації населення домовилися ще попрацювати над можливими для делегування повноваженнями та надати пропозиції. Тож із цього приводу відбудеться ще одна зустріч.
06.03.2018 15:05
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter