Після переговорів з владою перевізники Черкас взяли тиждень на роздуми. Обіцяють не страйкувати

Після переговорів з владою перевізники Черкас взяли тиждень на роздуми. Обіцяють не страйкувати Встановлення системи автоматичних порушень, які фіксуватимуть відхилення від графіку маршруту громадського транспорту, тривалі стоянки на зупинках, порушення правил дорожнього руху, не оголошення зупинок тощо. А також – облаштування у кожному автобусі GPS-трекерів та відеореєстраторів. Як інформують у міськраді Черкас, такі вимоги сьогодні під час робочої наради з перевізниками озвучив від імені міської влади Черкас та виконавчого комітету секретар міської ради Ярослав Нищик.

За його словами, у разі виконання зазначених умов виконавчий комітет готов повернутись до розгляду питання підвищення вартості проїзду з існуючих чотирьох до п’яти гривень.

– Сьогодні відбулась конструктивна розмова з власниками маршрутних автобусів, які здійснюють громадські перевезення в Черкасах. Ми озвучили позицію міської влади. Звісно, вони прагнуть, аби спершу відбулось підвищення проїзду, а потім - втілюватимуть наші вимоги. У результаті дискусії перевізники взяли тиждень часу на роздуми. Також пообіцяли до того моменту здійснювати громадські перевезення у повному обсязі, – наголосив Ярослав Володимирович.

Водночас пояснив, що зараз залучені всі потужності КП «Черкасиелектротранс» для перевезення громадян.

На думку Ярослава Нищика, така ситуація з приватними перевізниками спровокована у дечому занадто компромісною позицією міської влади впродовж попередніх років. Приміром, у колишніх договорах, які підписувались свого часу з перевізниками, не було вищеназваних вимог. А отже – перевізники і не прагнули покращувати у цьому напрямку умови. Оскільки це – додаткові витрати і, зрозуміло, дисципліна та інший рівень обслуговування.

На сьогодні у більшості перевізників сплинув термін дії угод. Тому зараз міська влада при проведенні конкурсу на громадські перевезення на міських маршрутах висуватиме вже жорсткіші вимоги. І власники маршруток, які стануть переможцями, підписуючи такі договори, змушені будуть дотримуватись взятих зобов’язань. Адже у разі виявлених порушень міська влада матиме вмотивовані аргументи для розірвання таких угод.

– На моє переконання, і міська влада, і перевізники мають діяти винятково у правовому полі. Оскільки всі ми живемо у цивілізованому європейському світі. Тому мусимо дотримуватись норм Закону. Шантаж, тиск і маніпуляції – не пройдуть, запевняю. Ті ж перевізники, котрі на знак протесту (як це було вчора) припинять виходити на маршрути, будуть занесені у, так званий, «чорний список» і не зможуть брати участь у конкурсі на обслуговування міських маршрутів, – пояснив Ярослав Нищик.

Коментуючи ситуацію з кількагодинним страйком перевізників у вівторок, 27 лютого, секретар міської ради запевнив, що виконавчий комітет дасть оцінку діям власників маршрутів та врахує це при подальшому підписанню угод.

За його словами, приємно, що нині у частини перевізників вже є власна позиція, а не спрацьовує «стадний інстинкт». Тому Ярослав Нищик сподівається, що порозуміння буде досягнуто, від чого виграють насамперед жителі Черкас. Адже отримуватимуть якісні послуги.

Нагадаємо, що сьогодні на позачерговому засіданні виконавчий комітет вніс зміни до складу членів конкурсної комісії з перевезення пасажирів на автобусних маршрутах загального користування у Черкасах.

Зокрема, головою комісії обрано заступника міського голови Юрія Ботнара – замість директора департаменту ЖКК Сергія Танюка, який віднині виконуватиме обов’язки заступника голови комісії. Тоді як лави представників від громадськості поповнились відомими активістами від Національного корпусу – Дмитром Кухарчуком та Павлом Мосійчуком, замість Віктора Євпака від ГО «Нові Люди - Черкаси» та Олега Скалька від ГО «Самооборона Майдану в Черкаської області».

Також у зв’язку зі зміною роботи старшого інспектора з особливих доручень відділу безпеки дорожнього руху Управління патрульної поліції в місті Черкаси Андрія Яковлева до складу комісії внесено його колегу старшого лейтенанта Валерія Прилуцького.
28.02.2018 13:10
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter