Міськрада Черкас: Перевізники намагаються поставити на коліна все місто

Як інформують у міськраді Черкас, 27 лютого в Черкасах зупинилися автобуси, які здійснюють громадські перевезення. Такі кроки члени виконавчого комітету розцінюють як шантаж через відмову підвищити вартість проїзду з чотирьох до п’яти гривень. Натомість самі підприємці переконують: вони не страйкують, їм нібито немає за що заправляти свій транспорт.

Як повідомив під час брифінгу заступник міського голови Ігор Волошин, у цей період вулицями курсуватиме максимальна кількість тролейбусів.

– Цей вчинок із боку приватних підприємців вважаємо недоцільним і неправильним. Сьогодні складні погодні умови. Жителі міста за такої низької температури змушені стояти на зупинках. Це неповага до людей, які приносять їм прибуток. Усі ми розуміємо, що ці маніпуляції спричинені вимогою перевізників підвищити до п’яти гривень вартість квитків у автобусах, – заявив під час брифінгу Ігор Волошин. – Утім, самі ж підприємці відмовляються йти на зустріч і працювати за тими умовами, які ставить виконавчий комітет. Серед них – встановлення GPS-трекерів, реєстраторів, надання доступу працівників профільного департаменту до інформації, автоматичне оголошення зупинок та підвищення культури обслуговування пасажирів водіями й кондукторами. Сподіваюся, що здоровий глузд переможе і ми, врешті, зможемо працювати в конструктивному руслі.

За його словами, нині вже розпочаті перемовини з перевізниками з інших міст (зокрема, із Західної України та зі столиці). Їх запрошують до роботи в Черкасах. На сьогодні в нашому місті працює вісім приватних підприємств.

Заступник міського голови Юрій Ботнар попросив містян із розумінням поставитися до цієї ситуації та «перетерпіти» дії перевізників. Він запевнив, що новообрана владна команда робить усе, аби вирішити проблему з перевезеннями в обласному центрі.

– Зараз перевізники намагаються поставити «на коліна» все місто. Ставлять нам ультиматуми, почали без офіційного попередження свій страйк, – говорить Юрій Андрійович. – Ми на це не підемо й не зрадимо інтереси жителів. Ми не йтимемо на умови перевізників, оскільки вони ультимативні та антисоціальні.

Натомість самі ж перевізники під час зустрічі з представниками виконавчого комітету заявили, що мова про страйк не йде. У них нібито немає коштів для того, аби закупити паливо.

– Ми не страйкуємо! У нас закінчилося паливо, закупити його коштів у нас немає. У якій машині закінчилося паливо, та й з’їжджала з маршруту, – заявила одна з перевізників Олена Куниця. – Якщо нас забезпечать паливом, ми вийдемо.

Водночас, вона наголосила, що тариф у розмірі 5 гривень – економічно обґрунтований.

Як повідомив пізніше заступник міського голови Ігор Волошин, станом на 15-ту годину дня автобуси продовжать свій рух. Діалог із перевізниками буде продовжено.
27.02.2018 17:05
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter