У Каневі розгорається конфлікт навколо виділення землі учасникам АТО. На сесію міськради викликали поліцію

Як інформують у міськраді Канева, під час чергового засідання сесії Канівської міської ради розгорілася конфліктна ситуація навколо виділення землі учасникам АТО.
У Каневі розгорається конфлікт навколо виділення землі учасникам АТО. На сесію міськради викликали поліцію

Під час сесії дійшла черга до розгляду питання «Про надання дозволу виконавчому комітету Канівської міської ради на розроблення містобудівної документації – детального плану території земельної ділянки для колективного садівництва в м.Каневі, Лівобережна промислова зона на березі р.Дніпро». Мова йде про 65 тис.кв.м (або 6,5 га) земель на лівому березі Дніпра, більш відомих як «Дніпрові сади».

Інтерес до цього питання був від учасників АТО усіх спілок. Відтак, ще зранку перед будинком рад зібралося багато чоловіків у військовій формі. Аби забезпечити безперебійну роботу депутатів було викликано працівників правоохоронних органів.

- Про цю земельну ділянку давно ходять розмови. Спочатку її надали садовому кооперативу «Дніпрові сади». Потім рішенням суду було повернуто в комунальну власність міста. Наразі на ці землі претендує спілка учасників АТО на чолі з Олегом Клочком, - коментує ситуацію, що склалася секретар Канівської міської ради Сергій Ткаченко. - Утім, для цього потрібно було сформувати садовий кооператив. Нещодавно я ознайомився із статутом сформованого садівничого товариства та списками осіб, які до нього увійшли. Хочу сказати, що статут стандартний. Тобто в назві йдеться про учасників АТО, але насправді за документом увійти до його складу може кожен. Тому отримані списки членів товариства ми надали військкомату, аби нам роз’яснили, чи дійсно бажаючі стати власниками цих земельних ділянок є нашими захисниками – безпосередніми учасниками АТО. Як з’ясувалося, це далеко не так. З 42 осіб лише 29 мають посвідчення УБД.

На прохання присутніх Сергій Сергійович зачитав список усіх членів товариства. Відтак, з’ясувалося, що багато присутніх, які писали заяву для вступу до вищезгаданого товариства, не почули своїх прізвищ. Голова товариства Олег Клочок заявив, що рішення приймалося на колективних зборах. Утім, представники інших спілок учасників АТО також проявили своє незадоволення, адже всі мають право на отримання земельної ділянки незалежно від назви спілки чи товариства.
Міський голова Ігор Ренькас повідомив, що наразі про виділення земельної ділянки атовцям взагалі не йдеться.

- Мова йде про розроблення містобудівної документації в результаті чого стане відомо про яку кількість земельних ділянок, враховуючи всі проїзди, проходи і берегозахисну смугу, йдеться, - пояснив І.Ренькас. – Безперечно всі учасники АТО достойні, аби отримати земельну ділянку. І ми б усім виділили, але земель немає. Тому спочатку робиться документація, а вже потім на сесії кожному атовцю окремо надаватиметься право на приватизацію.

Володимир Коржов запропонував відкласти це питання, доки атовці не знайдуть спільної мови. Цю думку висловив і Юрій Гамалій та висловив пропозицію, аби всі спілки учасників АТО надали погоджувальні листи щодо підтримання винесеного на розгляд проекту рішення.

Закликав об’єднатися канівських воїнів і Олександр Корнієнко.

- Хлопці за що ви воювали? Отак ворог нас і перемагає! Будьте єдиними. Ви ж браття…, - наголосив депутат.

Голова ГО «Побратим-Схід» Юрій Паньковецький також закликав присутніх до об’єднання. Він, зокрема, повідомив, що коли повернувся з АТО, то був дуже здивований, дізнавшись, що в місті аж кілька спілок атовців.

- Наразі триває процес об’єднання. Підписано спільний меморандум. І хоча в цьому списку є й мої бойові побратими. Вони справжні герої. Але треба завершити процес об’єднання. Тому прошу депутатів - не спішіть з цим рішенням, - сказав Ю.Паньковецький.

Заслухавши всіх бажаючих депутати одностайно ухвалили рішення цього разу зняти це питання з розгляду.
27.02.2018 09:35
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter