З початку 2018 року в Черкаській області стягнуто 7,4 млн. грн. аліментів на утримання 15 475 дітей

З початку 2018 року в Черкаській області стягнуто 7,4 млн. грн. аліментів на утримання 15 475 дітей Як інформують у міськраді Черкас, з початку 2018 року відділами Державної виконавчої служби області стягнуто 7,4 млн грн на утримання 15 475 дітей. І ця цифра буде рости завдяки тому, що 6 лютого в дію вступив закон, який передбачає посилення відповідальності за несплату аліментів.

Про це говорилося на засіданні регіонального штабу з координації, моніторингу та контролю за станом виконання рішень про стягнення аліментів, створеному при Головному управлінні юстиції у Черкаській області. Очолив штаб начальник управління Олександр Свіренюк.

– Виконання норм закону про посилення відповідальності за несплату аліментів – одне із пріоритетних на сьогодні завдань для Мін’юсту, – зазначив він. – Першим кроком в цьому напрямку стало створення реєстру боржників аліментів. Сьогодні ж по всій Україні створюються регіональні штаби та мобільні групи, які контролюватимуть процес виконання рішень та ліквідації заборгованості. Зараз налагоджуємо механізм взаємодії між поліцією регіональним сервісним центром МВС, митною службою, лісовим та мисливським господарством, щоб забезпечити виконання норм нового закону.

Нагадаємо, що закон, прийнятий за ініціативи Мін’юсту #ЧужихДітейНебуває, передбачає тимчасове обмеження у праві виїзду за кордон, у праві давати дозвіл на виїзд за кордон дитини, керування автомобілем, користування зброєю та полювання. Крім того, боржники залучатимуться до виконання суспільно корисних робіт, оплата за які йтиме на погашення боргу дитині.

Як пояснив Олександр Свіренюк, відповідальності не вдасться уникнути нікому, адже державні виконавці виноситимуть приписи щодо всіх без винятку неплатників аліментів, які мають заборгованість понад 6 місяців, та направлятимуть їх у відповідні служби чи відомства, де їх вноситимуть у бази даних.

У Черкаській області до реєстру боржників потрапили понад 4,6 тисяч осіб, заборгованість яких з виплати аліментів становить понад 3 місяці. Частина з них вже зараз виплачує борги, аби не потрапити під дію нового закону. Загалом же на виконанні в ДВС області на сьогодні перебуває 17 тисяч 359 документів про стягнення аліментів.
26.02.2018 18:05
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter