Вища рада правосуддя тимчасово відсторонила від роботи суддю зі Сміли Василя Калашника

Вища рада правосуддя 6 лютого розглянула подання Першої Дисциплінарної палати Вищої ради правосуддя про тимчасове відсторонення судді Смілянського міськрайонного суду Черкаської області Калашника Василя Павловича від здійснення правосуддя на шість місяців з позбавленням права на отримання доплат до посадового окладу судді та направленням судді до Національної школи суддів України для проходження курсу підвищення кваліфікації слідчих суддів та подальшим кваліфікаційним оцінюванням для підтвердження здатності судді здійснювати правосуддя.

Дисциплінарна справа стосовно судді Калашника В.П. порушена на підставі заяв, у яких зазначено про неправомірні дії судді Калашника В.П. під час постановлення ухвал про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою стосовно осіб – учасників масових акцій протесту в період з 21 листопада 2013 року до дня набрання чинності Законом України від 8 квітня 2014 року № 1188-VII «Про відновлення довіри до судової влади в Україні».

Доповідач – член Вищої ради правосуддя Вадим Беляневич повідомив, що рішенням Першої Дисциплінарної палати ВРП від 12 травня 2017 року притягнуто до дисциплінарної відповідальності суддю Смілянського міськрайонного суду Черкаської області Калашника В.П. та застосовано до нього дисциплінарне стягнення у виді подання про звільнення судді з посади.

До Вищої ради правосуддя 9 червня 2017 року надійшла скарга судді Смілянського міськрайонного суду Черкаської області Калашника В.П. на рішення Першої Дисциплінарної палати Вищої ради правосуддя від 12 травня 2017 року. За результатами розгляду зазначеної скарги судді Вища рада правосуддя ухвалила рішення від 21 грудня 2017 року, яким змінила рішення Першої Дисциплінарної палати ВРП від 12 травня 2017 року, застосувавши до вказаного судді дисциплінарне стягнення у виді подання про тимчасове, на 6 місяців, відсторонення від здійснення правосуддя з позбавленням права на отримання доплат до посадового окладу судді та обов’язковим направленням до Національної школи суддів України для проходження курсу підвищення кваліфікації слідчих суддів та подальшим кваліфікаційним оцінюванням для підтвердження здатності здійснювати правосуддя.

24 січня 2018 року до Вищої ради правосуддя надійшли подання Першої Дисциплінарної палати Вищої ради правосуддя та матеріали дисциплінарної справи стосовно відсторонення судді Смілянського міськрайонного суду Черкаської області Калашника В.П. від здійснення правосуддя.

«Із матеріалів дисциплінарної справи стосовно судді Калашника В.П. вбачається, що дисциплінарне провадження здійснене з дотриманням процедури, передбаченої чинним законодавством України, а рішення про відсторонення Калашника В.П. прийнято Першою Дисциплінарною палатою Вищої ради правосуддя в межах повноважень, визначених законом», – підсумував член ВРП Вадим Беляневич.

З огляду на зазначене Вища рада правосуддя ухвалила подання Першої Дисциплінарної палати Вищої ради правосуддя задовольнити, тимчасово строком на шість місяців відсторонити суддю Смілянського міськрайонного суду Черкаської області Калашника Василя Павловича від здійснення правосуддя з позбавленням права на отримання доплат до посадового окладу судді та направленням судді до Національної школи суддів України для проходження курсу підвищення кваліфікації слідчих суддів та подальшим кваліфікаційним оцінюванням для підтвердження здатності судді здійснювати правосуддя; доручити Національній школі суддів України забезпечити проходження суддею Смілянського міськрайонного суду Черкаської області Калашником Василем Павловичем підвищення кваліфікації з метою подальшого кваліфікаційного оцінювання для підтвердження ним здатності здійснювати правосуддя у відповідному суді.
06.02.2018 19:05
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter