У Черкасах заступник міністра юстиції вручила 250-тисячне свідоцтво про народження безпосередньо в пологовому будинку

Як інформують у Черкаській ОДА, черкащанка Неля Вінтоняк замовила свідоцтво про народження для свого новонародженого синочка Матвія ще в обласному перинатальному центрі. Вона отримала його з рук заступника Міністра юстиції Олени Сукманової, яка перебувала на Черкащині з робочою поїздкою. Це вже 250-тисячне свідоцтво в Україні, видане безпосередньо в пологових будинках.

Ініціатива Мін’юсту з надання свідоцтв про народження почала втілюватися в життя у 2015 році. На Черкащині така послуга діє з жовтня 2015 року. За цей час черкаським породіллям було вручено більше 6 тисяч свідоцтв про народження.
У Черкасах заступник міністра юстиції вручила 250-тисячне свідоцтво про народження безпосередньо в пологовому будинку

– Ця послуга дійсно дуже актуальна, бо вона полегшує життя молодим батькам, яким потрібно займатися немовлям, а не бігати по установах для отримання свідоцтва про народження. І цифра – 250 тисяч – говорить сама за себе, – зауважила Олена Сукманова.

Замміністра зізналась, що й сама, як мама, зіткнулася з такою проблемою при народженні дітей.

– Коли я народила першу дитину, сплатила штраф за несвоєчасне отримання свідоцтва про народження, – поділилася Олена Валеріївна. – За материнським щастям мені не було коли доїхати до відділення РАЦСу. Коли я народила другу дитину, швидко вийшла на роботу і сплив термін отримання матеріальної допомоги, яку я не отримала.
02.02.2018 14:40
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter