У Черкасах вшанували пам`ять студентів і курсантів, полеглих у бою під Крутами

Як інформують у Черкаській ОДА, у Черкасах вшанували Героїв Крут. Минає сторіччя від бою під станцією Крути. Гідно відзначити цю річницю закликав голова Черкаської ОДА Юрій Ткаченко.
У Черкасах вшанували пам`ять студентів і курсантів, полеглих у бою під Крутами

Очільник області долучився до покладання квітів до пам’ятника Борцям за волю України. Потому полеглих героїв пом’янули у Свято-Троїцькому соборі.

– Ми зобов’язані пам’ятати нашу історію і наших героїв, – наголосив Юрій Ткаченко. – Незалежна Україна постала, зокрема, і завдяки подвигу Героїв Крут. Нині молоді українці – хлопці та дівчата – знову стали на захист нашої держави на Сході. І я впевнений, що разом ми переможемо.

29 січня 1918 року загін студентів, курсантів і старшин із «Вільного козацтва» п’ять годин протистояв підрозділу російської Червоної гвардії. Сили були нерівними: чотири сотні проти чотирьох тисяч. Усе ж оборонці української державності призупинили наступ противника та здійснили організований відступ, руйнуючи за собою колії та мости. Російське радянське військо втратило боєздатність на чотири дні. Ця затримка ворога дала змогу українській делегації укласти Брест-Литовський мирний договір.
29.01.2018 15:25
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter