За темпами створення ОТГ Черкаська область - п'ята в Україні, - Березань

За темпами створення ОТГ Черкаська область - п'ята в Україні, - Березань Плюс двадцять тергромад та п’яте місце у загальноукраїнському рейтингу за темпами утворення ОТГ. Як інформують у Черкаській ОДА, саме з такими об’єднавчими результатами завершила Черкащина 2017 рік. На рік нинішній плани не менш амбітні, говорить заступник очільника області Ярослав Березань.

На сьогодні в області повноцінно функціонують 26 територіальних громад. Усі вони мають ухвалені бюджети. Навіть ті громади, які провели свої перші вибори 24 грудня торік. Зокрема, у Михайлівській сільській ОТГ Кам’янського району та Буцькій селищній ОТГ, що на Маньківщині.

– Минулого року ми продемонстрували значні темпи утворення територіальних громад на Черкащині, – наголосив Ярослав Березань. – Крім того, все актуальнішим стає питання приєднання сіл до вже діючих об’єднаних територіальних громад. Перший такий випадок розширення складу громади відбувся у Шполянській ОТГ. На цей же рік очікуємо, що такий прикладів буде більше десятка. Оскільки села, особливо сусідні, бачать на реальних прикладах об’єднавчі переваги. Водночас нарешті ми провели вибори у Зорівській ОТГ, що об’єднала села з Драбівського та Золотоніського районів.

Найбільшою перевагою об’єднання є фінансова незалежність та самодостатність для громад. Як повідомляють у Департаменті регіонального розвитку облдержадміністрації, за 2016-2017 роки громади залучили на розвиток понад 44 мільйони гривень розвиткових ресурсів. Йдеться про державну та міжнародну підтримку.

– Лише цього року з держбюджету громади-об’єднавці отримали майже 18 мільйонів гривень «інфраструктурної» субвенції, – зауважив посадовець. – Завдяки якій наші перші шість громад втілили 30 проектів дійсно якісних та необхідних для людей. Разом з тим об’єднавці залучають і кошти Держфонду регіонального розвитку. У 2017 році наші ОТГ на реалізацію 4 проектів отримали з ДФРР майже 3 мільйони гривень. Це свідчить, що якісний проектний менеджмент у громадах вкрай необхідний і його треба опановувати.
19.01.2018 09:05
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter