У Черкасах проходитиме перша конференція старост та форум фінансистів ОТГ

У Черкасах проходитиме перша конференція старост та форум фінансистів ОТГ Як інформують у Черкаському прес-клубі, в Черкаській області відбудеться перша конференція старост та форум фінансистів ОТГ.

Про це стало відомо під час бізнес-ланчу “Децентралізація на Черкащині: підсумки-2017, перспективи-2018”, організованому Черкаським Центром розвитку місцевого самоврядування, (створеного за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону). На бізнес-ланчі за участю провідних учасників реформи децентралізації у регіоні, йшлося про перспективи та динаміку децентралізації на Черкащині та її досягнення на сьогодні.

За словами директора Черкаського ЦРМС Сергія Слинька, Черкащина має усі шанси стати передовою областю України за динамікою створення нових громад. Радники Центру, що є експертами у питаннях децентралізації, фінансів, юриспруденції, комунікації, надають постійну підтримку створеним громадам та сприяють процесу їх створення, допомагаючи вирішувати проблеми об’єднання та розвитку громад після того.

Саме Черкаський ЦРМС виступив ініціатором проведення на Черкащині безпрецедентної конференції старост ОТГ регіону, що відбудеться у лютому. Також, цьогоріч заплановано цілу серію стаді-турів до успішних ОТГ, які наочно продемонструють переваги об’єднавчих процесів.

Як зазначив радник з питань децентралізації Черкаського ЦРМС Сергія Гончара, протягом 2017 року, Черкаським ЦРМС було проведено низку громадських обговорень щодо об'єднання в територіальні громади, та виїзних консультацій з керівництвом міст, селищ та сіл регіону щодо утворення ОТГ, цілий ряд просвітницьких заходів щодо перших кроків новообраної влади в ОТГ. Зі слів радника з питань місцевих фінансів Миколи Гулька, усі новостворені ОТГ у 2017 році успішно пройшли випробування на формування своїх бюджетів. Цьому спряли виїзні семінари до новостворених ОТГ, кущові тренінги для фінансистів та бухгалтерів ОТГ та спеціалізовані тренінги для голів, бухгалтерів та фінансистів ОТГ А цьогоріч, крім того, Черкаським Центром розвитку місцевого самоврядування у грудні заплановано проведення першого спеціалізованого форуму фінансистів об’єднаних громад та стаді-турів у найбільш успішні об’єднані громади України.
18.01.2018 08:55
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter