На черкаському Хрещатику встановили зменшені копії художньої школи імені Нарбута та першого цивільного банку

Як інформують у міськраді Черкас, на Хрещатику облаштували нові міні-моделі пам’яток архітектури перед входом до будівель-оригіналів. Одна з них – зменшена копія художньої школи імені Данила Нарбута, інша – першого в місті цивільного банку (нині тут редакція газети «Черкаський край»).
На черкаському Хрещатику встановили зменшені копії художньої школи імені Нарбута та першого цивільного банку

Таких пам’яток у мініатюрі на черкаському Хрещатику вже чотири. Міський голова Анатолій Бондаренко під час відкриття повідомив, що роботу в цьому напрямку будуть продовжувати.

– Хочемо привернути увагу до наших архітектурних «родзинок». Черкасам є чим пишатися, – говорить він.

Над виготовленням міні-моделей, як і раніше, працював відомий український скульптор Владислав Димйон спільно зі своєю командою.

– Для створення однієї копії потрібно три, а то й чотири місяці клопіткої роботи, – говорить він. – Це ж мистецтво. Усе залежить від натхнення, настрою. Ми віддаємо стільки часу, скільки готові віддати.

Кожна зі зменшених пам’яток містить описи будівель українською та англійською мовами, а ще – надписи шрифтом Брайля. Завдяки цьому їх можуть «побачити» на дотик незрячі. На скульптуру, яка повторює обриси художньої школи, викарбували слова Данила Нарбута «Пора працювати, а не язиком чесати».

– Із цією фразою пов’язана цікава історія. Коли ставили пам’ятник Богдану Хмельницькому в Черкасах, цей процес затягувався. І от на одній із нарад Данило Георгійович ходив із палицею, а потім ударив нею по столу й сказав ці слова, – поділився Владислав Димйон. – Власне, після цього інциденту постамент українському гетьманові все ж встановили. Вважаю, що і зараз ця фраза буде корисною для вихованців школи...

Натомість на копії першого в Черкасах цивільного банку на розі вулиці Хрещатик зі Смілянською зафіксували слова з поезії Василя Симоненка: «Любов, як сонце, світу відкриває безмежну велич людської краси». Свого часу в цій будівлі розміщувалася редакція газети «Черкаська правда», де працював відомий поет.

За словами начальника відділу реклами та дизайну міського середовища ЧМР Андрія Поліщука, у планах – змайструвати копію будівлі Центру дитячої та юнацької творчості на Смілянській, «блакитного палацу» (до революції 1917 року в ній розміщувався готель «Слов’янський»). Більше того – є ідея спорудити неіснуючу нині будівлю собору, який колись стояв на місці сучасної Соборної площі.

– У такий спосіб ми нагадуємо про важливість збереження цих пам’яток для наступних поколінь, даємо можливість ознайомитися з ними людям із вадами зору, які ніколи не змогли б побачити їх очима, – розповів він. – Тобто скульптури мають і певне соціальне навантаження.

Нагадаємо, в минулому році мініатюрні копії двох архітектурних візитівок встановили перед Палацом одружень (Будинок Щербини) та музеєм «Кобзаря».
15.01.2018 09:40
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter