Студенти ЧНУ презентували в міськраді оновлену систему стеження за міським транспортом «BUSWAY»

Двоє студентів ЧНУ ім. Богдана Хмельницького – Юрій Шинкаренко та Андрій Проценко – 28 листопада в стінах міської ради презентували оновлену систему стеження за міським транспортом під назвою «BUSWAY». Про це інформують у міськраді Черкас.
Студенти ЧНУ презентували в міськраді оновлену систему стеження за міським транспортом «BUSWAY»

Вона, нагадаємо, дозволяє контролювати пасажирські перевезення та в перспективі завдяки своїм складовим підвищити їхню якість. Тепер, зізнаються, продовжують працювати над розробкою системи електронного квитка в Черкасах.

– Для влади – це можливість повного контроль за рухом громадського транспорту з автоматичною фіксацією всіх можливих порушень (з’їзд із маршруту, відхилення від графіку, затримка на зупинках на понад одну хвилину, перевищення швидкості), а ще – це система звітності, – розповідають розробники. – Натомість для жителів міста, які користуються маршрутками й тролейбусами, ми пропонуємо мобільний додаток. Із його допомогою можна дізнатися, через скільки хвилин потрібний транспорт прибуде на зупинку.

За їхніми словами, система «BusWay» передбачає декілька складових. Це – GPS-трекер, сервер, планшет та мультимедійний монітор.

Мобільний додаток від «BusWay» поки ж доступний тільки для оперативної системи Android. Його можна безкоштовно завантажити через «Play Market».

Свій продукт черкаські студенти вже демонстрували владі й жителям у липні. Від того часу, запевняють, внесли певні корективи.

– Наразі ми вдосконалили системи автоматичної фіксації порушень, оголошення зупинок ззовні й у середині салону, візуальне відображення зупинки в салоні автобусів чи тролейбусів на моніторі, – розповів один із розробників. – А ще – ми передбачили двосторонній зв’язок водія з диспетчером через повідомлення або тривожні кнопки.

Зараз, переконують, триває робота над розробкою системи електронної оплати за проїзд. Це дозволить контролювати пасажиропотік та кількість витраченого палива чи енергії з допомогою спеціальних датчиків.

У планах Юрія й Андрія – створити «Єдиний диспетчерський центр», до якого під’єднати не тільки громадський транспорт, а ще й дорожню техніку, сміттєвози та будь-яку іншу комунальну техніку.

Завдяки нинішньому проекту диспетчерському центру «BusWay» його працівники знатимуть повний перелік маршрутів, дані всіх водіїв на кондукторів. Серед нинішніх переваг, на їхню думку, є те, що диспетчер зможе на моніторі бачити рух усіх підконтрольних транспортних засобів на маршрутах у реальному часі, а ще фіксувати порушення та формувати звітність.

Свій продукт нині тестують на 50 тролейбусах. Їх обладнали необхідними GPS-трекерами.

Кажуть: створили систему для того, аби запропонувати альтернативу на шляху вдосконалення громадських перевзень і сподіваються, що їхній проект зацікавить, для початку, місцеву владу.
29.11.2017 09:05
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter