Калим за депутатство Жуковської: до кінця листопада Фірташ привезе Черкасам 15 тролейбусів від "бацьки"

Калим за депутатство Жуковської: до кінця листопада Фірташ привезе Черкасам 15 тролейбусів від "бацьки"До кінця листопада Черкаси отримають 15 нових тролейбусів від ПАТ «Азот», повідомили у Черкаській міськраді. Перша партія нових тролейбусів надійде до Черкас уже 17 жовтня. Про це повідомила президент «Азоту» Валентина Жуковська. Для придбання тролейбусів ПАТ «Азот» уклало угоду з білоруським підприємством-виробником “Белкоммунмаш”. Зараз транспортні засоби проходять процедуру розмитнення.
Директор КП «Черкасиелектротранс» Петро Кучер вважає великим позитивом таке суттєве оновлення рухомого складу тролейбусного парку. Адже значна частина тролейбусів уже відпрацювали свій термін і більше часу перебувають у ремонтах, аніж на лініях.
- Завдяки цьому в Черкасах покращиться комфортність перевезень пасажирів та надійність роботи електротранспорту. Зокрема, зменшиться інтервал руху тролейбусів, вони ходитимуть частіше. А це дуже важливо в холодну пору року, - зазначив керівник КП «Черкасиелектротрансу».
Востаннє таку крупну партію нових тролейбусів місто отримувало ще до початку 90-х років. Тепер завдяки коштам «Азоту», місто отримало можливість почати оновлення тролейбусного парку. Перший тролейбус підприємство подарувало Черкасам на день міста, і він уже вийшов на маршрут. Планувалося, що наступну партію тролейбусів мерія Черкас придбає за кошти «Азоту», сплачені в бюджет міста згідно з соціальною угодою. Проте на заваді цим планам стало постійне блокування та перенесення організованих мерією тендерів на закупівлю тролейбусів. Тому у мерії виникли побоювання, що провести торги на придбання нового транспорту цього року не вдасться.
- Нас дуже розчарувала позиція найбільших українських виробників тролейбусів, які почали змагатися за вигідний контракт і таким чином заблокували проведення тендеру на купівлю тролейбусів. Через це мерія так і не змогла організувати закупівлю. «Азот» - соціально відповідальне підприємство, тому ми не можемо стояти осторонь такої ситуації в місті, - зазначає Валентина Жуковська.- Черкасам потрібні нові тролейбуси, тому «Азот» вирішив допомогти місту їх отримати.
Надалі ПАТ «Азот» передасть тролейбуси у власність громади Черкас. А після прийняття відповідного рішення Черкаської міської ради, тролейбуси будуть передані комунальному підприємству «Черкасиелектротранс».

Нагадаємо, що в мерії Черкас виникли складнощі з проведенням тендеру на придбання нових тролейбусів, кошти на закупівлю котрих перерахував «Азот» за соціальною угодою. Визначення компанії-постачальника нових тролейбусів мало відбутися ще 30 травня. Але єдиний «результат» із того часу – лише постійні перенесення тендерів. Призначений на 31 липня четвертий за рахунком тендер знову не відбувся – перепоною стало оскарження компанії «Богдан-Моторс», яка побачила в конкурсних умовах загрозу конкуренції. Перший тендер зупинила скарга іншого виробника – Львівського автобусного заводу.
12.10.2012 16:10
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter