У Смілі оголошено надзвичайний стан. Опалювальний сезон так і не розпочався

Як інформує Сміла.ua, вчора у кінці робочого дня в.о.міського голови Віктор Федоренко зібрав у великому залі засідань всіх директорів шкіл, дитсадочків, головних лікарів, голів ОСББ, керівників підприємств та бюджетних установ, щоб обговорити проблему постачання тепла.
У Смілі оголошено надзвичайний стан. Опалювальний сезон так і не розпочався

На думку Віктора Федоренка, тепло уже було б у навчальних закладах та домівках смілян, якби депутати зібралися разом та проголосували за гарантійний лист для КП «Смілатеплокомуненерго», як того вимагає ПАТ НАК «Нафтогаз України». Але народні обранці з тих чи інших причин саботують сесії і подача тепла відтерміновується.

Проте відкладати та переносити рішення вже немає куди. Ще цей тиждень буде теплим, а з наступного обіцяють морози, тож треба вживати рішучих дій. Тому в.о.міського голови Віктор Федоренко проінформував, що 30 жовтня відбулась комісія, на якій уповноважені проголосували за оголошення в місті надзвичайної ситуації. Це зроблено для того, щоб можна було терміново робити будь-які дії для сприяння подачі тепла, знімаючи з себе відповідальність за порушення певних процедур. Наприклад, щоб можна було в ручному режимі позапалювати пальники і пустити тепло аби труби не полопались. Це вбереже Смілу від долі сумнозвісного Алчевська.

Віктор Федоренко пообіцяв, що тепло мають подати вже цього тижня. Спочатку в лікарні, дитсадки і школи, потім в інші установи й квартири смілян. Якщо депутати й надалі не приходитимуть на сесії - опалювальний сезон у Смілі все одно розпочнеться і без їх участі.

Присутні на зустрічі задавали багато запитань. Людей хвилює проблема вартості тарифів на тепло, які є найвищими в Україні. А також те, хто обслуговуватиме котельні, хто опалюватиме Смілу замість Енергоінвесту, чому виник величезний борг за газ.

Віктор Федоренко та перший заступник міського голови Олексій Гончаренко відповідали на всі запитання. З’ясувалося, що у КП «Смілатеплокомуненерго» вже є достатньо працівників, щоб забезпечити подачу тепла у місті. У свій час у ТОВ «Сміла Енергоінвест» теж запускали котельні за один день. Як тільки одна котельня запуститься – тоді всі інші теж запрацюють.

Тариф, який запропонувала міська влада для КП «Смілатеплокомуненерго» є нижчим, ніж тариф ТОВ «Сміла Енергоінвест». Через місяць роботи комунального підприємства, у міській раді обіцяють ще раз переглянути тариф і знизити його.
Зараз основна задача влади – дати тепло людям, а потім вже будуть вирішуватись інші проблеми по мірі їх надходження.

Віктор Федоренко пояснював, що міська влада стала таким же заручником ситуації, як і всі сміляни. Адже не може впливати на дії приватної компанії ТОВ «Сміла Енергоінвест». Тож тепер настав час все обрубати, позбавитись від Енергоінвесту. Треба забрати у них своє комунальне майно, створити власне підприємство і ним управляти. Це дасть змогу подавати тепло, коли необхідно, контролювати розрахунки населення і те, куди потім підуть ці гроші.
31.10.2017 15:15
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter