У Каневі планують зав'язати партнерські відносини з вірменським містом Ечміадзін

За інформацією міськради Канева, в місті перебуває митець із міста Ечміадзін (Вірменія) Григор Бабаханян. Він став почесним гостем Канівського ІІ-го міжнародного кінофестивалю імені Олександра Довженка, що проходив у нашому місті з 25-го по 27 серпня.

У Каневі планують зав'язати партнерські відносини з вірменським містом Ечміадзін

В ході перебування у Каневі чоловік познайомився із Канівським міським головою Ігорем Ренькасом. Григор Бабаханян подякував очільнику міста і всім організаторам фестивалю за запрошення.

- Для розвитку мистецтва такі заходи дуже важливі, - наголосив вірменський гість. – Для мене як людини, що має стосунок до творчості, особливо приємно було перебувати протягом цих днів у Каневі. Я тут почуваюся мов риба у воді.

У себе на Батьківщині Г.Бабаханян – засновник соціальної організації, один із напрямів якої – розвиток туризму.

- Наші міста дуже схожі між собою по духу, по атмосфері, - відзначив митець. - Ечміадзін - духовна столиця для вірменів, як і Канів для народу України.

Разом з тим, за словами Григора Бабаханяна, їхнє місто мало таку ж проблему, що й Канів – туристи приїжджали, але не залишалися на нічліг, ба навіть й просто попоїсти в місті.

- Ми зрозуміли, що треба створювати щось нове, креативне, - зізнається чоловік.

Наразі, за словами Григора, в їхньому місті його організація створила культурний центр, в якому є власний театр, музей, картинна галерея, ресторан і навіть готель.

- Туристам це цікаво, - зізнається гість. - Важливим є й ставлення до відвідувачів. Для вірменців турист – це бог.

- Я завжди всім у приклад ставлю вірменський народ – це горді люди, які пишаються своєю країною, хоча розкидані по всьому світу, - сказав міський голова І.Ренькас. – Так, чисельність вірмен у світі становить близько 10 мільйонів осіб, з яких лише одна третина проживає усамій Вірменії. Утім, де б ці люди не проживали, вони не забувають про рідну Батьківщину. У Каневі також є невелика вірменська діаспора, де вже виростають цілі покоління: діти закінчують наші школи, спілкуються українською мовою… Тому, вважаю, було б доречним зав’язати Каневу партнерські стосунки з вірменським містом.

На що представник Вірменії відповів, що це буде цікаво і корисно для обох країн та запросив міського голову І.Ренькаса до себе в гості, де буде можливість поспілкуватися з очільником міста Ечміадзін і детальніше обговорити плани співпраці між Каневом і вірменським містом.
30.08.2017 13:10
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter