У Каневі побував посол Хорватії Томіслав Відошевич

26 липня Канів з дружнім візитом відвідав Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Хорватія в Україні Томіслав Відошевич. Пан Томіслав вже п’ять років представляє Хорватію в нашій державі. З 2006 року він був Надзвичайним і Повноважним Послом Республіки Хорватії в Італії, згодом в республіках – Сан-Марино, Мальта та Кіпр. Про це інформують у міськраді Канева.
У Каневі побував посол Хорватії Томіслав Відошевич

Томіслава Відошевича і асистента-перекладача Валентину Люстратову зустріли – міський голова Ігор Ренькас, керуючий справами виконавчого комітету міської ради Володимир Святелик, радник міського голови Микола Москалець та провідний спеціаліст відділу культури Костянтин Андрієнко. У кабінеті міського голови посла ознайомили з соціально-економічним розвитком міста та досвідом співпраці з європейськими містами-партнерами Канева. Враховуючи суспільно-політичну напругу викликану військовою агресією Росії на сході України, пан Томіслав розповів про свій досвід у миротворчій діяльності під час війни Хорватії за свою незалежність у 1991-1995 роках. Випускник юридичного факультету Загребського університету Томіслав Відошевич у 1991 році став добровольцем Хорватської національної гвардії, а через рік очолив Національну комісію Хорватського офісу при Місії спостерігачів Європейського Союзу. У 1998 році Томіслав Відошевич, на той час Радник прем'єр-міністра Хорватії, активно сприяв візиту папи римського Івана Павла ІІ до Хорватії з нагоди двадцятиріччя перебування понтифіка на престолі. За словами пана Томіслава, він підтримує екуменічний рух, який сприяє розв’язанню міжконфесійних проблем..
У Каневі побував посол Хорватії Томіслав Відошевич

З минулим Канева пан посол ознайомився під час екскурсії містом. Гості відвідали меморіал парку Слави, Успенський собор, пам’ятник Івану Підкові та козацьку церкву Покрови Пресвятої Богородиці. Родинні зв’язки з хорватськими правителями у ХІІІ столітті простежуються у київських князів Всеволода Ольговича і його сина Святослава, яким присвячена меморіальна дошка на Успенському соборі. Внучатим племінником Всеволода був король Хорватії Андріаш ІІ, правнуком Святослава Всеволодовича був Ростислав Славонський, бан (князь) Славонії (східна Хорватія). Настоятель собору отець Георгій подарував послу ікону Божої Матері з підписом на звороті: «На молитвенную память Томиславу Видошевичу в день пребывания в Успенском (Юрьевском) соборе. Пусть Матерь Божия поможет Вам в трудах, пусть дружба крепнет между нашими странами и народами».
31.07.2017 15:50
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter