У Черкасах у маршрутках вперше в Україні введено безготівковий проїзд

У Черкасах у маршрутках вперше в Україні введено безготівковий проїзд Відсьогодні понад 70 маршрутних автобусів у Черкасах приймають плату за проїзд без готівки. Таку альтернативу звичайному способу оплати впровадили ПрАТ «Черкасиавтотранс» і ПриватБанк.

Пасажири черкаських маршруток № 8, 21, 26, 27 зможуть оплачувати проїзд через смартфон, відсканувавши QR-код, що розміщено в салоні. Уся процедура оплати триватиме не більше 15–30 секунд.

Як повідомив журналістам керівник Напрямку платежів і переказів Черкаського ГРУ ПриватБанку Володимир Добровольський, щоб скористатися новою послугою, потрібно активізувати мобільний додаток Privat24 на телефоні та відсканувати QR-код, що зображено на спеціальних стикерах у маршрутці. Під час поїздки оплачений квиток потрібно буде пред’явити кондукторові чи контролеру.

Заступник генерального директора з питань перевезень ПрАТ «Черкасиавтотранс» Володимир Бадєєв розповів, що спільний проект перевізника та ПриватБанку вже зараз відкриває чимало перспектив для пасажирів:
– Ми завжди звертаємо увагу на щось нове, що можна використати в нашому місті, щоб додати комфорту та сервісів пасажирам. Коли до нас звернулися представники ПриватБанку, то в нас не було причини сказати «ні», адже це зручно та сучасно.

Кондуктор Тетяна Мика розповідає, що зараз триває роз’яснювальна робота. Вона переконана, що проект полегшить роботу кондукторам.

Банківська комісія за використання QR-коду відсутня, пасажири оплачують тільки вартість квитка.

Нині вже ведуться переговори про оплату проїзду за допомогою QR-кодів з іншими черкаськими перевізниками та КП «Черкасиелектротранс». Міський голова Черкас Анатолій Бондаренко зацікавився нововведенням і пообіцяв розглянути можливість запровадити такий спосіб оплати проїзду й у міських тролейбусах.

До кінця року користуватися електронними квитками у транспорті зможуть жителі більшості українських міст, оскільки впровадження цієї технології не вимагає від муніципалітетів і транспортних компаній додаткових витрат.
22.06.2017 16:15
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter