У Черкасах перебуває делегація Хмельницької міськради

Досвідом впровадження громадського бюджету та енергоощадних проектів, діяльності комітетів самоорганізації населення, а ще – місцевого ЦНАПу ділилися в Черкасах. Як інформують у міськраді Черкас, 19 червня у нашому місті перебувала делегація із Хмельницької міської ради. У її складі – тамтешні депутати, очільники департаментів та голови КСНів. Така зустріч відбулася за підтримки Міжнародного республіканського інституту «IRI».

Наразі це вже другий візит хмельницьких колег. Досі ж вони приїздили навесні. Тоді знайомилися з регламентом роботи ради й дізнавалися про принцип майбутньої електронної системи поіменного голосування обранців на сесії.

– За одними з останніх досліджень рівень довіри населення до Черкаської міської ради сягає 40 відсотків, до міського голови – 66 %, – розповів під час зустрічі секретар міськради Олександр Радуцький. – У нас справді є ті напрацювання, якими можна поділитися, але, разом із тим, над є ще над чим працювати далі. Оскільки життя на місці не стоїть і ми завжди маємо йти в ногу з часом.

Хмельницький, зазначають гості, дещо схожий на Черкаси. У цьому місті проживає близько 270 тисяч городян, а чисельність депутатського корпусу, як і у нас, складає 42 особи. Тож їм, мовляв, цікаво порівняти ці обидва міста та найкращі практики взяти собі на «озброєння».

– Уже з перших хвилин нашої зустрічі стало зрозуміло, що тут є що перейняти. Як приклад, близько третина нашого бюджету ми спрямовуємо на соціальну сферу, натомість у Черкасах, як бачимо, більший акцент роблять на інфраструктурі й житлово-комунальній галузі, – сказав секретар Хмельницької міської ради Михайло Кривак. – До слова, нещодавно до нас приїздили з Харкова, знайомилися з нашим досвідом надання соціальних послуг. За цей час для себе зрозумів, неважливо, хто й у кого вчиться, важливо знайти те раціональне зерно, яке б підійшло і нам.

Водночас, поділився, що планує створити подібну до черкаської мережу органів самоорганізації населення. Наразі їх там усього чотири, тоді як у Черкасах – 19. У них, хоч ще й не чисельні КСН-и, організували після приєднання кількох навколишніх сіл.

– Це б суттєво покращило участь громадян у всіх процесах, які відбуваються у місті, – поділився він.
19.06.2017 18:45
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter