Екс-мер Черкас Одарич взявся за украінізацію румунів на фабриці в Буковині

Екс-мер Черкас Одарич взявся за украінізацію румунів на фабриці в Буковині Екс-мер Черкас Сергій Одарич, що нині працює в Чернівецькій області, розповів на ФБ про "примусову украінізацію" на фабриці, яку нині очолює.

Кілька останніх місяців живу в Красноїльську - величенькому селищі на Буковині. Відроджуємо тут виробництво.

Понад 90% жителів селища - румуни.

Усюди - румунська мова. Хоча самі жителі визнають, що їхня мова дуже забруднена, і часом з "румунськими румунами" їм буває складно порозумітися.

У нас чотири школи. Лише одна з них - українська, решта - румунські. Українська - переповнена. Місцева влада шукає додаткові приміщення для розміщення нових класів.

На заводі панує також румунська. Я провів "примусову українізацію" - заборонив використовувати для роботи російські акаунти, всю внутрішню документацію і зовнішню переписку ми ведемо українською, часом - англійською.

Багато колег прагнуть спілкуватися українською, хоча це не просто. Її тут ніколи до пуття не вивчали. Ми навіть часом граємо в таку гру - виправляємо один одного, коли неправильно вживаємо слова (тут люблять "покласти авто на парковку" і "поставити лист на стіл" :) ) або використовуємо русизми. Нікого це не ображає, навпаки - викликає якусь хвилю взаємної приязні.

Я час від часу цікавлюся значеннями деяких слів, можливо, через якийсь час зможу на побутовому рівні спілкуватися. Моїй дружині легше - вона родом з Молдови)
24.04.2017 10:40
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter