Приміщення канівських дружинників віддали під громадську організацію Партії регіонів

Приміщення канівських дружинників віддали під громадську організацію Партії регіонів Приміщення, в якому розташовувався штаб канівського міського формування з охорони громадського порядку “конфіскували” — провладній партії воно, на думку влади, більш потрібне. Про це пише канівська газета "Віка".

У серпні 1998 року міський голова Канева Володимир Фролов запросив до себе в кабінет колишнього заступника начальника місцевої міліції Олександра Гнучого, який на той час уже був на заслуженому відпочинку. Мер запитав досвідченого правоохоронця, як він дивиться на пропозицію створити та очолити в місті народну дружину, яка разом з правоохоронними органами забезпечувала б в місті громадський порядок. Олександра Миколайовича не потрібно було переконувати про необхідність існування такої дружини, і він погодився. Влада відразу ж виділила приміщення народній дружині в колишньому гуртожитку Дніпробуду. Пізніше міська народна дружина почала йменуватись громадським формуванням з охорони громадського порядку. А років 6 тому Олександра Гнучого запросив до себе тодішній мер міста Василь Коломієць і, посилаючись на те, що гуртожиток віддають мешканцям міста під квартири, запропонував приміщення для штабу громадського формування в міському будинку культури.

Олександр Гнучий вклав чимало сил в те, щоб з виділеного приміщення зробити справжній штаб не тільки для громадського формування, а й для дільничних працівників міліції — з наглядною агітацією, з відповідними меблями, засобами зв’язку. Півтори сотні членів громадського формування постійно разом з правоохоронцями патрулювали вулиці Канева у вечірній час. До складу формування входили працівники зокрема таких підприємств міста: Канівської ГЕС — 16 осіб, ВАТ”Закордоненергокомплектбуд”—7 осіб; КП “КПТМ” — 12 осіб; ВАТ “Канівське АТП-17151” — 9 осіб; Канівський козацький полк — 9 осіб; Спілка підприємців Канівщини — 19 осіб та ін.

Канівське міське громадське формування з охорони громадського порядку стало одним із кращих в області. Про нього був знятий документальний фільм, який транслювався на відповідному з’їзді у Києві та телеканалом РОСЬ. Ось “скромні” показники за останні 10 років роботи формування, очолюваного Олександром Гнучим: складено адмінпротоколів за появу в нетверезому стані в громадському місці — 406; складено адмінпротоколів за дрібне хуліганство — 256; затримано і доставлено у райвідділ міліції дрібних хуліганів — 353; виявлено і доставлено в райвідділ міліції осіб без певного місця проживання — 172; перевірено автомобілів на предмет виявлення зброї та наркотичної сировини — 344; виїздів за викликами на місце правопорушення — 265; передано матеріалів на порушників дорожнього руху в ДАІ — 58; доставлено осіб на швидку допомогу — 202; виявлено наркотичної сировини — 67 випадків; вилучено рушниць — 34... Це далеко не весь перелік роботи, зробленої формуванням у Каневі для забезпечення громадського порядку починаючи з 2001 по 2010 рік.

А як же спрацювало громадське формування в 2011 та за 9 місяців 2012-го, запитає читач. А ніяк. Громадське формування з охорони громадського порядку ось уже майже рік не працює, хоча проблем у місті з правопорядком — більш ніж достатньо, про що неодноразово повідомляли місцеві ЗМІ. Ця організація не розформована, вона існує: станом на 27 червня 2012 року Канівське міське формування нараховувало 180 осіб. З 25 вересня 2011 року члени громадського формування охорону громадського порядку в місті не здійснюють, а причиною відмови стало те, що міська влада... відібрала у них приміщення. Тут було б доречно пригадати наведені вище вимоги закону України про обов’язок міських керівників всебічно підтримувати такі формування, і вимоги закону щодо виділення приміщення в тому числі...

“У вересні 2011 року у нас відібрали ключі від обладнаного нами приміщення і розмістили там громадську приймальну Партії регіонів, — розповідає Олександр Гнучий. — Тепер ніде документи зберігати, ніде збирати штаб, немає нормального зв’язку щоб зібрати людей на чергування, немає телефону, за яким, як це було впродовж 10 років, з тих чи інших проблем зверталися б до нас мешканці міста”.

“Коли я зібрав членів громадського формування на стадіоні у вересні 2011 року, то поставив питання: що будемо робити далі? У нас відібрали приміщення, нас позбавили нормальних умов роботи. Я запропонував як варіант саморозпуск згідно з вимогами закону. Але члени громадського формування цю ідею не підтримали, вони запропонували зберегти формування і добиватися виділення владою приміщення для забезпечення нормальної роботи, — згадує Олександр Миколайович. — Після цих зборів у газеті “Дніпрова зірка” з’явився матеріал, в якому описувалось це зібрання. Загалом стаття в газеті була об’єктивною. Після цього журналіст звернувся до міського голови Віктора Ніколенка, з запитанням щодо приміщення і що громадське формування через такі дії влади змушене проводити зібрання на стадіоні. На що В.Ніколенко в газеті дає коментар міського голови, в якому зазначає, що наше громадське формування не відповідає вимогам сьогоднішнього дня. Це твердження мера у багатьох викликало принаймні посмішку тому, що Канівське громадське формування — одне з кращих в області. Ніколенко також в коментарі зазначив, що і сам керівник громадського формування не відповідає вимогам сьогодення. Ми, зазначає мер, із громадського формування, яке є сьогодні, зробимо кістяк, а потім проведемо збори в колективах і доповнимо новими членами це формування, і я вам обіцяю: з Нового року запрацює нове громадське формування з новими вимогами і новим потенціалом, — цитує міського голову Олександр Гнучий. — Пройшов новий рік, уже закінчується серпень цього року, скоро черговий Новий рік, а обіцяного кістяка немає і оновленого громадського формування немає...”

Олександр Миколайович запевнив: “якщо нам все-таки дадуть приміщення, а я вірю, що після оприлюднення цієї проблеми, міська влада спроможеться, нарешті, знайти нам приміщення, тоді почнемо чергувати як і раніше — в п’ятницю, суботу і неділю з 19 до 23 години вечора”.
31.08.2012 13:40
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter