Ні слова про хабарі та Мірзоєва...В ОДА пройшла підсумкова колегія черкаського Держгеокадастру

Попри відсторонення з посади свого керівника, Азера Мірзоєва, на підсумковій колегії Держгеокадастру в Черкаській області, судячи з офіційного повідомлення, про неприємне намагалися не згадувати.

Наповнення Державного земельного кадастру достовірними даними, надання послуг державними земельними реєстраторами в ЦНАПах, запровадження онлайн-послуг, отримання земельних ділянок учасниками АТО – такі питання, зокрема, висвітлено на колегії Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області. Землевпорядники, проаналізувавши діяльність відомства в 2015 році, окреслили плани на наступний. У заході взяли участь керівники районних структурних підрозділів управління, заступник директора департаменту Державного земельного кадастру Держгеокадастру Ігор Славін, голова Городищенської районної ради й член колегії Інна Ус.
Ні слова про хабарі та Мірзоєва...В ОДА пройшла підсумкова колегія черкаського Держгеокадастру

Результати роботи землевпорядної служби озвучив перший заступник начальника ГУ Держгеокадастру у Черкаській області Сергій Шестаков: «Цього року запроваджено кілька нововведень, що дозволило зробили крок назустріч людям. Це впровадження онлайн-послуг, земельних аукціонів – найбільш прозорого механізму розпорядження землею, експерименту зі спрощеного оформлення земельних ділянок у два етапи, який реалізовуватиметься в нашій області наступного року. Важливим є відкриття інформації про власників земельних ділянок, що значно посилює контроль громадськості за використанням і обігом земель в Україні й підвищує прозорість у сфері земельних відносин».

За словами Сергія Шестакова, 2015-го року позитивно розглянуто майже 5 тис клопотань, зокрема видано близько 2 500 наказів про надання дозволів на розроблення проектів щодо відведення земельних ділянок у власність громадянам, 1 500 наказів – про затвердження та передачу у власність земельних ділянок загальною площею 5,3 тис га. А також прийнято 1 195 наказів про виділення землі (всього 22 453 га) у власність і користування фізичним та юридичним особам для створення фермерських господарств.

Про якість надання адміністративних послуг детально доповіла начальник управління державного земельного кадастру Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області Ольга Пазинич. Вона зупинилася на електронних послугах, які нещодавно запроваджено землевпорядною службою. На сьогодні майже 700 осіб скористалися онлайн-послугою «Замовлення витягу з Державного земельного кадастру», 97 осіб за допомогою електронного сервісу отримали витяги з технічної документації про нормативну грошову оцінку землі.
Ні слова про хабарі та Мірзоєва...В ОДА пройшла підсумкова колегія черкаського Держгеокадастру

Усього за рік у 26-ти Центрах надання адміністративних послуг області, в кожному з яких працює державний кадастровий реєстратор, прийнято 141,5 тис заяв, опрацьовано 140,4 тис (99,2%).

Ще одне з нагальних питань Держгеокадастру області – це виділення землі учасникам АТО та сім’ям загиблих воїнів. Як зазначила головний спеціаліст відділу використання та охорони земель Головного управління Людмила Пазинич, на Черкащині виявили бажання отримати земельні ділянки 1 743 учасники АТО. Наразі 515 із них уже мають у власності землю загальною площею більше 565 га. Фахівець назвала проблеми в пошуку ділянок для військових, зокрема брак землі в адмінмежах певних населених пунктів і відмова сільгосппідприємців погоджуватися на вилучення в них земельних ділянок для АТОвців.

Свою думку щодо цього висловила Інна Ус, зазначивши, що передача земель по 2 га у власність загрожує спустошенню місцевих бюджетів. Щоб детально обговорити це питання й знайти правильне рішення, Сергій Шестаков запропонував провести спільний захід із представниками місцевих органів самоврядування, керівниками районів і області та учасниками АТО.
24.12.2015 13:50
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter