Значна частина біженців з Донбасу не хочуть повертатитися до своїх домівко, бо "не бачать у цьому сенсу"

Значна частина біженців з Донбасу не хочуть повертатитися до своїх домівко, бо "не бачать у цьому сенсу" Як інформують у Черкаській ОДА, більшість переселенців сьогодні не готові повертатись до своїх домівок, адже не бачать у цьому сенсу, тим більше не впевнені, що зможуть там жити у звичному ритмі. Зараз вони влаштовують своє життя на теренах Черкащини.

За словами керівника ГО «Спільнота біженців Донецька та Сходу України» Олександра Лавріненка, якщо раніше відсоток тих, хто бажав повернутися до свого регіону, сягав 70-ти, то наразі все навпаки – й лише 20-30 % із них готові переїхати назад. Утім, навіть у цих цифрах пан Олександр не впевнений. Каже: той, хто бажав, вже зробив це.

За його словами, нелегким випробуванням для них виявилося питання пошуку роботи. Адже східний регіон країни – промисловий, Черкаський – аграрний, і рівень заробітної плати різний, там він був вищим.

– Нині ж люди розуміють, що мають переналаштувати себе, – ділиться думкою Олександр Лавріненко, – відповідно звертаються до центрів зайнятості. Зараз уже більшість прилаштувалися, люди розпочинають власний бізнес. Таким чином рухаються вперед.

В обласному центрі зайнятості повідомляють, що нині на обліку в службі зайнятості перебуває майже півтисячі осіб. Проте не всі переселенці звертаються за допомогою у працевлаштуванні.

У Центрі зазначають, що за весь час до них у пошуках роботи звернулося 2254 особи з-поміж громадян, які переїхали з тимчасово окупованих територій України. Так, знайшли роботу 633 переміщених громадянина, 1179 осіб отримали виплату допомоги з безробіття. Ще 538 – взяли участь у громадських та інших роботах тимчасового характеру, 121 було направлено на професійне навчання, 23 особи отримали одноразово виплату допомоги з безробіття та започаткували власну справу.

Зараз на території області нині перебуває 13 362 особи (8376 родин). Із них 2008 – діти, 5718 – інваліди та пенсіонери. Загалом в інші регіони виїхало 3118 громадян.
08.12.2015 08:00
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter