На Черкащині вже розпочалася активна стадія децентралізації, - Пасічник

На Черкащині вже розпочалася активна стадія децентралізації, - ПасічникНа Черкащині вже розпочато активну стадію реформ з децентралізації.

На цьому наголосив директор Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА Сергій Пасічник, інформують у Черкаській ОДА. Він відзначив, що з 44 затверджених Урядом територіальних громад області, п’ять уже вийшли на завершальний етап формування, три з них навіть візьмуть участь у жовтневих виборах. В 28 майбутніх громадах активно працюють ініціативні групи з добровільного об’єднання громад та відбувається жваве обговорення.

Для підготовки проекту перспективного плану формування територій громад Черкаської області 8 квітня була створена відповідна регіональна робоча група, яка провела п’ять засідань у травні та червні. Крім того, 19 червня проект перспективного плану було обговорено на засіданні обласної Ради регіонального розвитку.

− Після розгляду на двох сесіях обласної ради, широкого обговорення та доопрацювання, 25 червня проект Перспективного плану, відповідно до якого запропоновано утворити на Черкащині 93 об’єднані територіальні громади, був схвалений рішенням обласної ради. А вже 2 липня поданий на розгляд та затвердження Кабінету Міністрів України, − розповів директор Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Сергій Пасічник. − З урахуванням наявних пропозицій та отриманих висновків про відповідність Конституції України до нього було внесено низку змін, які 28 серпня депутати облради схвалили на сесії.

За його словами, на початку вересня в 28 територіальних громадах є ініціативні групи з добровільного об’єднання громад та відбувається активне обговорення.

Про початок процедури добровільного об’єднання територіальних громад вже поінформували Цибулівська селищна об’єднана територіальна громада Монастирищенського району, Зорівська сільська Золотоніського району, а також Мехедівська, Вершино-Згарська, Ленінська громади Драбівського району.
06.10.2015 13:25
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter