Черкаські підприємці вважають, що в області махнули рукою на розвиток туризму

Черкаські підприємці вважають, що в області махнули рукою на розвиток туризму У Черкасах відбулося засідання фокус – групи підприємців, які працюють в туристичній галузі.

На засіданні були присутні директор департаменту інвестиційно- інноваційної політики та зовнішньоекономічних зв’язківХиля В.В. та директор департаменту економічного розвитку та торгівлі Черкаської ОДА Карманник В.В., директор Черкаського аеропорту Олена Качуріна.

Підприємці називали проблеми, з якими стикається туристичний бізнес в регіоні і разом шукали шляхи їх вирішення.

Велику роль для розвитку цієї галузі грає місцевий аеропорт. Компанія «МАУ» готова робити рейси на всі міжнародні напрямки, але посадочна полоса не витримає літака типа «Боїнг». Для реконструкції посадочної полоси необхідно один мільйон гривень. Вирішили від Асоціації туристичної галузі звернутися листом до голови Черкаської обласної ради з проханням виділити з обласного бюджету ці кошти. Бо це потрібно не тільки для перельоту туристів, але і для інших потреб в різних галузях економіки нашого регіону.

Скаржились і на те, що не працює регіональна програма розвитку туризму в місті та області, відсутня популяризація туризму в регіоні. Не має єдиного сайту, де міститься інформація про нові туристичні продукти та нові туристичні об’єкти. Не має туристичного інформаційного центру, який міг би це робити.

Директор департаменту економіки Карманик В.В. , розповів про Державний Фонд регіонального розвитку (ДФРР) з якого фінансується стратегічна програма розвитку Черкаської області. Можливо спробувати як варіант та звернутися туди з проектом на виділення коштів на програму у частині створення туристичного інформаційного центру (ТІЦ), який буде займатися популяризацією туристичної галузі в місті та області. Для цього необхідно подати готовий проект до кінця серпня 2015року. Доручили Голові Ассоціації туристичних агентств разом с інформаційним центром Черкаської ОДА розробити такий проект та Департаменту економічного розвитку подати до Мінрегіонрозвитку цей проект з метою отримання коштів на 2016 рік.

Також відмітили, що місто Черкаси знаходиться на Кременчугському водосховищі, має багато островів , річковий порт. У туристичних операторів є цікаві пропозиції , як ці ресурси зробити привабливими для туристів. Треба мати таку ізюминку, як у Вінниці фонтан. І підприємці готові поділитися своїми ідеями з майбутніми депутатами та майбутнім мером. Але для цього потрібні кошти. Бо не можна получити додаткові кошти, нічого для цього не зробив.

За рахунок бюджетних коштів треба робити рекламні міні – тури для туроператорів та тур агенцій інших регіонів України та показати їм усі цікаві міста регіону, що б вони привозили групи на Букський кар'єр, Холодний Яр та інші місця. Так, як це роблять в Закарпатському регіоні. Це завдання як для влади міста так і для влади області.

Відмічали і те, що Черкащина вже чотири роки не приймає участь у виставках у Києві, тому що оренда місця у виставковому центрі коштує 20 тисяч грн. за три дні. Чому б не зробити таку національну виставку туристичного продукту в Черкасах? Це принесло б місту додаткові кошти як у бюджет міста, так і готелям, перевізникам, ресторанам. Це одна з вимог до майбутньої влади. А підприємці завжди готові допомогти.

Багато нарікань було на погані дороги, на відсутність на трасах туалетів, контейнерів для сміття, місць для відпочинку у лісі з столиками та лавками. Лунала пропозиція брати невеличкий туристичний збір з іногородніх екскурсій, а на ці кошти будувати туалети, контейнери для сміття, облаштовувати місця для відпочинку у лісі на трасі .

Труднощі і з орендою комунальних площ. В зв’язку з ростом інфляції , оренда стала дуже дорога. Деякі туристичні оператори і агентства зробили реконструкції, ремонти комунальних приміщень. А зараз змушенні платити дуже великі гроші. Цю проблему озвучували і раніше ті, хто користується площами комунального майна. Тому необхідно змінювати норму Закону про індексацію цін за оренду комунального майна. В протилежному разі воно пустуватиме та занепадатиме.
21.08.2015 13:35
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter