20-х черкащан, що загинули у війні на Донбасі, нагороджено пам`ятним знаком "За заслуги перед містом Черкаси"

20-ох загиблих у зоні проведення антитерористичної операції військовослужбовців із обласного центру посмертно нагородили пам’ятним знаком «За заслуги перед містом Черкаси» І ступеня. Ці відзнаки вже за кілька днів отримають їхні родичі. Водночас, їм виплатять по 30 450 гривень одноразової матеріальної допомоги. На це у міській казні передбачать 633 960 гривень. Про це інформують у міськраді Черкас.

Відповідні рішення на сьогоднішньому позачерговому пленарному засіданні сесії ухвалили депутати міської ради 45 голосами. Перед обговоренням цих проектів рішень міські обранці вшанували загиблих бійців хвилиною мовчання.

Прийняте рішення, серед іншого, – передбачає виготовлення загального стенду "Вони загинули за Україну". На ньому розміщать фотографії загиблих учасників АТО та інформаційні таблички про них.

У результаті розгляду обранцями цих питань секретар міської ради Олександр Радуцький дав доручення департаментам організаційного забезпечення та фінансової політики вивчити можливість щомісячної допомоги сім’ям загиблих АТОвців. Водночас, своїм дорученням він зобов’язав департамент архітектури, містобудування та інспектування розглянути питання щодо встановлення меморіальних дощок на будинках, де мешкали учасники антитерористичної операції, або ж на освітніх закладах, де вони навчались.

Нагороджені пам’ятним знаком «За заслуги перед містом Черкаси»:

1. Вінніченко Віталій Павлович, майор, викладач Навчального центру підготовки молодших спеціалістів Державної прикордонної служби України. Народився 01.08.1973. Загинув 14.06.2014 від кульового поранення, яке отримав на околиці Маріуполя, в районі заводу «Азовсталь», коли із засідки була обстріляна колона автомобілів Державної прикордонної служби. За особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі та незламність духу нагороджений орденом Богдана Хмельницького II ступеня (посмертно).

2. Зайцев Микола Володимирович, майор, начальник відділення забезпечення спеціальними засобами Навчального центру підготовки молодших спеціалістів Державної прикордонної служби України. Народився 09.03.1977. Загинув 14. 06. 2014 від кульового поранення в голову, коли на околиці Маріуполя, в районі заводу «Азовсталь», із засідки була обстріляна колона автомобілів Державної прикордонної служби. За особисту мужність і героїзм, проявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі та незламність духу, нагороджений орденом Богдана Хмельницького II ступеня (посмертно).

3. Гречаний Володимир Володимирович, прапорщик, помічник начальника відділення забезпечення спеціальними засобами Навчального центру підготовки молодших спеціалістів Державної прикордонної служби України. Народився 23.03.1978. Був смертельно поранений 14.06.2014 на околиці Маріуполя, в районі заводу «Азовсталь», коли із засідки була обстріляна колона автомобілів Державної прикордонної служби. Помер на операційному столі в Маріупольській міській лікарні. За особисту мужність і героїзм, проявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі та незламність духу нагороджений орденом Богдана Хмельницького II ступеня (посмертно).

4. Єпіфанов Сергій Петрович, старшина, начальник майстерні з ремонту спеціальних засобів Навчального центру підготовки молодших спеціалістів Державної прикордонної служби України. Народився 22.01.1983. Загинув 14.06.2014 від кульового поранення в голову на околиці Маріуполя, в районі заводу «Азовсталь», коли із засідки була обстріляна колона автомобілів Державної прикордонної служби. За особисту мужність і героїзм, проявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі та незламність духу нагороджений орденом Богдана Хмельницького IIІ ступеня (посмертно).

5. Момот Ігор Федорович, генерал-майор (звання присвоєно посмертно) військової частини 9930 Збройних Сил України. Народився 18.08.1965. Працював начальником Навчального центру підготовки молодших спеціалістів Державної прикордонної служби України. На початку проведення антитерористичної операції на Сході України був призначений начальником мотоманеврової групи Державної прикордонної служби України. Служив заступником начальника Східного регіонального управління Державної прикордонної служби України. Загинув 11.07.2014 в зоні АТО в Луганській області під час обстрілу позицій українських прикордонників з установки «Град». Посмертно нагороджений Орденом Богдана Хмельницького II ступеня. Указом Президента України Навчальному центру підготовки молодших спеціалістів Державної прикордонної служби України 7 жовтня 2014 року присвоєно ім'я генерал-майора Ігоря Федоровича Момота.

6. Лазаренко Павло Миколайович, боєць військової частини 9930 Збройних Сил України. Народився 11.01.1974. Загинув 11.07.2014 в районі села Зеленопілля під час мінометного обстрілу. За особисту мужність і героїзм, проявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно).

7. Петрів Ігор Олексійович, майор, старший викладач групи спеціальної вогневої підготовки циклу тактико-спеціальної підготовки Навчального центру підготовки молодших спеціалістів Державної прикордонної служби України. Народився 13.10.1967. Загинув 12.07.2014 у с. Маринівка Донецької області, підірвавшись на фугасній міні, коли разом із прикордонниками, які супроводжували на БТР-і тіло загиблого Ігоря Момота, повертався на місце дислокації. За особисту мужність і героїзм, проявлені у захисті територіальної цілісності України нагороджений орденом «За мужність» ІІІ ступеня.

8. Калашник Микола Олександрович, боєць військової частини А 2167 Збройних Сил України. Народився 29.04.1989. Загинув 12.07.2014 біля села Червона Зоря Шахтарського району Донецької області під час мінометного обстрілу, який вівся озброєними сепаратистами, внаслідок прямого влучання міни в самохідну артилерійську установку 2СЗ та детонації боєкомплекту. За особисту мужність і героїзм, проявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі нагороджений орденом «За мужність III ступеня» (посмертно).

9. Каравайський Богдан Ігорович, молодший сержант військової частини А 0759 Збройних Сил України. Народився 02.12.1990. Загинув 15.07.2014 в районі КПП Ізварино під час мінометного обстрілу. За особисту мужність і героїзм, проявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі нагороджений орденом «За мужність» III ступеня.

10. Бойко Віктор Анатолійович, старшина Збройних сил України. Народився 14.08.1974. Загинув у районі м. Донецьк 18.07.2014. За особисту мужність і героїзм, проявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно).

11. Лифар Сергій Іванович, капітан Збройних сил України. Народився 17.09. 1969. Загинув 07.08.2014 під час організованого прориву з оточення у «довжанському котлі» (сектор «Д») на з'єднання з основними силами після 22-денної героїчної оборони державного кордону під постійними масованими обстрілами з боку терористів і з боку Росії. Українські герої з боями вийшли в район Савур-Могили та Амвросіївки. За особисту мужність і героїзм, проявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі, високопрофесійне виконання службового обов'язку нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно).

12. Ложешніков Володимир Іванович, боєць батальйону Національної гвардії «Донбас». Народився 23.05. 1962. 29 серпня 2014 року отримав друге важке поранення у боях за Іловайськ, разом із бойовими побратимами потрапив у оточення. Помер 31.08.2014 в населеному пункті Кутейниково, вже перебуваючи в полоні. Смерть настала не від отриманих ран, а від байдужості російських військових лікарів, які не надали пораненому належної медичної допомоги. За особисту мужність і героїзм, проявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно).

13. Тарасенко Юрій Геннадійович, молодший сержант військової частини В 0284 Збройних Сил України. Народився 29.10. 1974. Загинув 04.09. 2014 під час виконання бойового завдання.

14. Ідель Ілля Євгенович, солдат, старший оператор 24-го батальйону територіальної оборони «Айдар». Народився 13.01.1988. Загинув 14.09.2014 біля аеропорту м. Донецьк.

15. Подолянчук Євгеній Петрович, старший лейтенант військової частини А 0680 Збройних Сил України. Героїчно загинув 14.09.2014 в аеропорту м. Донецьк. За особисту мужність і героїзм, проявлені в захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, нагороджений Орденом Богдана Хмельницького III ступеня (посмертно).

16. Терещенко Андрій Сергійович, боєць 95-ї аеромобільної бригади Збройних Сил України. Народився 23.06.1991 у м. Черкаси. Загинув 02.12.2014 під час виконання бойового завдання в районі аеропорту м. Донецьк.

17. Панченко Олексій Анатолійович, боєць 95-ї аеромобільної бригади Збройних Сил України. Народився 23.09.1974. Загинув 19.01.2015 під час виконання бойового завдання в аеропорту м. Донецьк.

18. Бойко Ігор Дмитрович, розвідник 128-ої гірсько-піхотної бригади Збройних Сил України. Народився 23.08.1972. Загинув 30.01.2015 під час ракетно-артилерійського обстрілу базового табору. За особисту мужність і героїзм, проявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі нагороджений орденом «За мужність» ІІІ ступеня (посмертно).

19. Вергай Віталій Миколайович, боєць 128-ої гірсько-піхотної бригади Збройних Сил України. Народився 21.11.1968. Загинув 06.02.2015 під час виконання бойового завдання на взводно-опорному пункті поблизу села Рідкодуб Шахтарського району Донецької області. За особисту мужність і героїзм, проявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі нагороджений орденом «За мужність» ІІІ ступеня (посмертно).

20. Амброс Сергій Сергійович, молодший лейтенант полку Національної гвардії «Азов». Народився 16.05.1990. Загинув 18.02.2015 під час мінометного обстрілу м. Широкіне.
06.05.2015 15:50
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter