У Каневі поховали депутата Черкаської облради Анатолія Чупилку, який загинув обороняючи Донецький аеропорт

Як інформують у Черкаській облраді, вчора, 1 квітня в Каневі під вигуки «Слава нації! Смерть ворогам!» та «Герої не вмирають!» провели в останню путь учасника АТО, депутата обласної ради Анатолія Чупилку. Він загинув 20 січня, захищаючи від сепаратистів Донецький аеропорт. Його вважали таким, що пропав безвісти. Але нещодавно результати експертизи підтвердили, що Анатолія Михайловича немає в живих. Його тіло зі Сходу привезли на рідну Канівщину.
У Каневі поховали депутата Черкаської облради Анатолія Чупилку, який загинув обороняючи Донецький аеропорт

Попрощатися із Анатолієм Чупилком прийшли рідні, близькі, військові побратими, товариші по партії ВО «Свобода», від якої він був обраний до обласної ради, на чолі з лідером цієї політсили Олегом Тягнибоком, представники обласної, районної та міської влади, а також небайдужі канівці.

Смутком та відчуттям гордості за свого чоловіка було переповнене серце дружини Анатолія:

- Патріоти України не безкінечні, їх необхідно берегти. Адже саме на них тримається земля, - сказала Вікторія у коментарі журналістам.
У Каневі поховали депутата Черкаської облради Анатолія Чупилку, який загинув обороняючи Донецький аеропорт

Про Анатолія Чупилку усі згадували як про принципову людину, борця і справжнього українця. Анатолій Михайлович свого часу відстоював існування школи у Каневі, яку хотіли закрити, боровся за права представників малого бізнесу. Коли почалася революція Гідності, був її активним учасником. На Майдані у Києві тривалий час керував Черкаською сотнею «свободівців».

З початку бойових дій на Сході України Анатолій Чупилка пішов захищати рідну землю. Спочатку був добровольцем, потім - бійцем 95-ї аеромобільної бригади. Освоїв військову професію снайпера. Став «кіборгом», захисником Донецького аеропорту, захищаючи який і поклав своє життя.

- Він був людиною справи, людиною дії, а не людиною слова. Я переконаний, що ми повинні брати з нього приклад, як потрібно діяти, коли ти націоналіст, і коли країна в небезпеці, - згадує свого однопартійця депутат Черкаської міської ради від ВО «Свобода» Юрій Ботнар.

Анатолій Чупилка був обраний депутатом обласної ради по мажоритарному округу у Каневі. Але він так і не встиг приступити до виконання своїх депутатських обов’язків і навіть не отримав посвідчення. Товариш Анатолія Юрій Гамалій впевнений – Чупилка обрали депутатом через те, що він завжди стояв на захисті тих, хто був незахищений.

- Він був людиною, яка дуже гостро реагувала на будь-яку несправедливість, була до неї нетерпима, - говорить він про Анатолія Чупилка.

Труна із тілом героя була накрита чорним прапором Холодноярської республіки. Цей прапор пройшов із Анатолієм весь Майдан, усі бойові дні на війні, був для воїна справжнім талісманом. Він супроводжував Чупилка і після смерті.

- Коли згадуємо Анатолія, завжди пригадується отакий український козарлюга, який стоїть з прапором Холодноярської республіки «Воля України – або смерть!». Холодноярців, які ніколи не здавалися ворогам, які до останньої краплі крові боронили свою землю. Коли почалася війна, він не сидів, склавши руки. Він не сховався за депутатський мандат, він сам пішов на війну, і був на передовій, і загинув, захищаючи своїх, - зазначив лідер ВО «Свобода» Олег Тягнибок.

Виступаючи на траурному мітингу, голова обласної ради Валентина Коваленко зазначила, що неоголошена війна забрала життя вже близько 80 черкащан. Серед них і життя справжнього чоловіка, патріота Анатолія Чупилки.

- Він боровся за Україну абсолютно не таку, яку ми зараз маємо. Але я закликаю всіх вас активізувати своє відчуття відповідальності, свій патріотизм, відштовхнути на маргіналії свої власні інтереси і зрозуміти одне – що Україна не просто в небезпеці, а Україна має останній шанс вистояти, бути. Тому що якщо ми донедавна надіялися на Європу, ми зараз маємо надіятися самі на себе. Патріотизму, як виявляється, мало. Потрібна серйозна зброя. Анатолію Михайловичу! Велика вдячність вам від усіх земляків Шевченкового краю за вашу позицію, за вашу українськість, - зазначила Валентина Коваленко.

Вона передала трьом синам Анатолія Чупилки Почесну грамоту облдержадміністрації і обласної ради і відзнаку «За заслуги перед Черкащиною». На думку голови облради, Анатолію Чупилку потрібно присвоїти звання Героя України. Проект відповідного звернення до Президента України буде підготовлений до розгляду на черговій сесії обласної ради.
02.04.2015 08:30
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter