Перший сніг на дорогах Черкас "обнулили" соляним розчином зі спецдобавками

Як інформують у міськраді Черкас, Сергій Одарич оцінив роботу комунальних служб під час першого снігу на тверду четвірку. Проїжджа частину доріг і основні тротуари були посипані. Цього року працюють за новими технологіями, не використовуючи піщано-соляної суміші.

За словами Сергія Одарича, це дозволило заощадити міському бюджету вже 170 тис грн.

- Якби ми працювали по-старому, використовуючи сіль та пісок, то ці б роботи коштували нам 280 тисяч гривень, а зараз витратили – 100 тисяч. Вважайте економія для міського бюджету склала – 160-170 тис. грн. І це при тому, що ми не висипали жодної тонни піску, який потім весною нам довелося б вигрібати з доріг і очищати прибордюрку. На це теж витрачаються кошти міського бюджету, - розповів Сергій Одарич.

Зараз для посипання доріг використовується соляний розчин зі спеціальними добавками. Такий розчин є безпечним.
Перший сніг на дорогах Черкас "обнулили" соляним розчином зі спецдобавками

За словами директора «ЧСУ-525» Андрія Бортника, для нанесення розчину на проїжджу частину використовують спеціальний автомобіль. Витрати міського бюджету зменшуються в три рази.

- Машина розбризкує його таким чином, що на квадратний сантиметр поверхні дороги припадає 120-240 маленьких краплинок. Якщо снігу немає то вода випаровується або вимерзає, а сіль кристалізується на асвальті. При першому снігопаді сіль починає зразу діяти, розчиняючи сніг, - розповів Андрій Бортник.
01.12.2014 17:20
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter