У виконкомі натякають, що Одарич керуватиме Черкасами до 2017 року - поки всі лампочки не замінять

Як повідомляють у міській раді Черкас, на вчорашньому засіданні виконавчого комітету, яке провів міський голова Сергій Одарич, було розглянуто низку галузевих питань. Одне із них стосувалося проекту Програми відновлення, збереження, модернізації та розвитку мереж зовнішнього освітлення міста Черкаси на 2014-2017 роки. Сергій Олегович підкреслив, що модернізація зовнішнього освітлення Черкас, окрім створення комфортних і безпечних умов, має ще й естетично прикрасити місто. За приклад він навів площу «Дружба народів».

Слід зауважити, що з червня 2012 року Черкаська міська рада, спільно з міжнародною громадською організацією «Фундація польсько-української співпраці ПАУСІ» та Вінницькою міською радою, співпрацює над виконанням пілотного проекту «Бюджети за завданнями у Вінниці та Черкасах – підтримка належного врядування та фінансової прозорості органів місцевого самоврядування в Україні». Одним із головних етапів співпраці було визначено формування міських програм, що регламентують одну зі сфер комунального життя міста. І саме розробку проекту Програми модернізації міських мереж зовнішнього освітлення (далі – Програма) з метою скорочення енергозатрат міста Черкаси визначено одним із пріоритетних завдань.

Проект Програми розроблено департаментом житлово-комунального комплексу. В умовах постійного зростання вартості (тарифу) спожитої електроенергії питання економного використання енерго- та фінансових ресурсів постає як одне з найбільш актуальних.

Тож реалізація Програми передбачає зменшення обсягів споживаної електроенергії, а як наслідок – економію коштів громади та поліпшення якості освітленості вулиць.

Виконання Програми планується розділити на 4 етапи.

2014 року передбачено провести реконструкцію: шаф управління мереж зовнішнього освітлення (що забезпечить можливість дистанційного керування ділянками зовнішнього освітлення; існуючого пульту управління вуличним освітленням міста; оснащення лічильниками шаф мереж зовнішнього освітлення.

Наступні три етапи передбачають поступове оснащення повітряних ліній електропередач самонесучим ізольованим проводом та заміну світлоджерел на енергозберігаючі.

Кінцевою метою Програми є зменшення обсягів використання електроенергії, порівняно з нинішнім рівнем, на 55,6 %; а покращення рівня освітленості вулиць – на 88,5 %. Крім того, виконання заходів Програми дасть змогу заощаджувати щороку щонайменше 640 тис. грн. бюджетних коштів.

Після тривалого обговорення (зазначене питання розглядалось і на попередньому засіданні виконкому) було прийнято рішення схвалити проект Програми та внести її на розгляд постійних депутатських комісій.

Остаточне рішення «Про Програму відновлення, збереження, модернізації та розвитку мереж зовнішнього освітлення міста Черкаси на 2014-2017 роки» мають прийняти депутати міської ради.

На засіданні міського виконавчого комітету також підтримано зміни до фінансового плану комунального підприємства «Черкасиводоканал» та надано кілька дозволів на перепланування та переобладнання квартир.
06.08.2014 08:45
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter