Священник з Білозір`я вже не проти ексгумації останків німецьких солдатів з подвір`я храму

Священник з Білозір`я вже не проти ексгумації останків німецьких солдатів з подвір`я храму Як інформують у Черкаській облраді, вчора голова обласної ради Валентина Коваленко побувала у с. Білозірʼя Черкаського району, де зустрілася із настоятелем місцевої Свято-Преображенської церкви Московського патріархату отцем Василієм.

Під час розмови сторони спробували знайти компромісне рішення у питанні вилучення останків німецьких воїнів часів Другої світової війни, які захоронені на території подвір’я місцевої церкви.

Нагадаємо, що Валентині Коваленко проблема була озвучена директором Представництва в Україні Німецької народної Спілки догляду за військовими похованнями Хансом-Ульріхом Шрадером. За його словами найбільшим противником ексгумації тіл виступав місцевий священик.

У той же час, під час сьогоднішньої розмови, отець Василій наголосив, що він жодним чином не противиться цьому і цілком «благословляє справу». Він, одначе, зауважив, що як і раніше закликає дослухатись думки громади та її активістів, які не згодні на викопування останків солдатів у зв’язку зі страхом руйнування храму.

Ці побоювання і незгоду громади підтвердила й директор спеціалізованого підприємства «Пам’ять і слава» Ольга Бойко, наголосивши, що проблема з самого початку неправильно пояснена людям, а звідси й виникає непорозуміння. Вона також запевнила, що до початку робіт будуть проведені усі необхідні дослідження з тим, щоб жодним чином не зашкодити будівлі та дворищу, а також дотриматися норм чинного законодавства.

«Ми зобов’язуємось залишити після себе принаймні не гірше, ніж є до цього», – наголосила директор та додала, що німецька сторона бере на себе витрати із впорядкування подвір’я після завершення робіт.
31.07.2014 16:55
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter